Eğitim durumu sorgulama ekranı açılmıyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Eğitim durumu sorgulama ekranı açılmıyor adlı konumumuzda aynı zamanda eğitim durumunu sorgulama nasıl yapılır yanıt vermeye çalışacağız.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Eğitim durumunu sorgulama ekranı açılmıyor

Sorgulama sırasında karşınıza çıkan hata mesajını bizimle paylaşır mısınız?

Eğitim sorgulama ekranı açılmıyor sorunu bazen web sitesi ile ilgili olurken, bazen kullanıcının kullandığı mobil cihazla veya bilgisayarla alakalı oluyor. Bunlara yönelik ne gibi işlemler yapılması gerektiği hakkında detayları sizlere anlatacağız.

Tarayıcı sorunlarında uygulanacak adımlar

Kullanılan tarayıcıların güncel olmaması veya çok eski olan tarayıcılarda sık sık bu tarz durumlar görülür. Artı bazı sistemler tarayıcı seçmekte. Çalıştırılan kodlar için gereksinimler farklı oluyor. Tabi eskiden devlet sitelerinde sık sık bu yaşanırdı. Şimdilerde nadir görülmekte.

Tarayıcınızla alakalı sorun olup olmadığını anlamak için alternatif tarayıcılarla veya tarayıcıların gizli sekmeleri ile deneyin.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Cihazların yazılımlarından alakalı durumlar

Kullanılan işletim sistemlerinin eski olması veya gereksinimleri karşılamaması kaynaklı durumlarda devreye yine tarayıcılar giriyor. Gereksinimi gidermek adına bazı tarayıcılarla bu sorun ortadan kalkıyor.

Güvenlikle alakalı gereksinim sorunları

Tarayıcı veya sistemin genel güvenliği ile ilgili bir endişe varsa, ya ilgili sayfa açılmaz beyaz ekranda kalır, ya da verilen hata mesajına göre hareket edilir. Burada şu gereksinimler veya güvenlik sebebi ile şeklinde yazar.

Antivirüs kurulu olmayan sistemlere kurup deneyin. Aynı zamanda sistemin ve tarayıcının güncel olduğundan emin olun.

Bilgisayarınızda sorun varsa sistem geri yüklemeyi başlatın.

Egitim durumu nasil sorgulanir
Eğitim durumu sorgulama ekranı açılmıyor

Eğitim durumu nasıl sorgulanır

Birinci yol tarayıcımıza e devlet yazılır ve turkiye.gov.tr adresine girilir. Sitede yer alan giriş yap butonuna basılır karşımıza çıkan sayfaya Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaramız ve bize özel parolamızı kullanarak sisteme giriş yapılır. ( Eğer E devlet parolanız yok ise en yakın PTT merkezine giderek ufak bir ücret ödeyerek e devlet şifresi temin edebilirsiniz ) E Devletteki arama butonuna diploma yazılır. Açılan yeni sayfada karşımıza iki seçenek çıkmaktadır:

-Lise Mezuniyet Belgesi Sorgulama

-Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama

 Hangi eğitim düzeyinin öğrenim durumunu öğrenilmek istenirse arama butonundan ilgili öğrenim düzeyi seçilir.

Lise mezuniyet belgesi sorgulama

Lise Mezuniyet Belgesi Sorgulama seçeneğine tıkladığında T.C numarası bilgileri, ad soyad, baba adı, ana adı, doğum yeri ve doğum tarihi bilgileri yer almaktadır. Bu bilgilerin hemen altında Mezuniyet Bilgileri başlığının altında şablonlar olarak mezun olunan lise, lise öğrenci numarası, yabancı dil, diploma notu, diploma no, diploma tarihi, lise bölümü / alanı ve mezun olunan lisenin türü yer almaktadır. Buradan e-barkodlu eğitim durumu belgesi almak için sağ üstte yer alan Barkodlu Belge Oluştur butonuna basılır.

Yükseköğretim mezun belgesi sorgulama

Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama seçeneğine tıkladığında Mezun Bilgileriniz başlığının altında mezun olunan üniversitesinin adı, fakültesi, bölüm bilgileri ve mezuniyet tarihi yer almaktadır.

Buradan e-barkodlu  eğitim durumu belgesi almak için mezun olunan bölümün şablonunda yer alan Belge Oluştur butonuna basılır.

İkinci yolda ise tarayıcıya ais ösym yazılır ve ais.osym.gov.tr sitesine girilir. ÖSYM’nin sistemine 2 türlü giriş vardır e devlet üzerinden giriş ve bölgenizdeki en yakın ösym bürosundan alacağınız şifre ile giriş. Sisteme giriş yaptığınızda açılan pencerede sol alt tarafta Profilim başlığının altında yer alan birçok seçenekten Eğitim Bilgilerim seçeneği tıklanır. Açılan pencerede Lise, Üniversite ( Ön lisans / Lisans ) Lisansüstü Eğitim ( Yüksek lisans / Doktora ) bilgileri yer almaktadır. Burada kayıt tarihi, mezuniyet tarihi, okul adı, fakülte adı ve bölüm adı yer almaktadır. Bilgilere en güncel şekilde ulaşmak için sayfanın altında yer alan Eğitim Bilgilerimi E Okul / Yöksis’ ten Güncelle Butonuna basarak en güncel bilgilere ulaşılabilir.

Eğitim durumu sorgulama ekranı açılmıyor ve nasıl sorgulanır adımları genel olarak ele alınmıştır. Detaylarına ilgili numaradan görüşerek sorgulamanızı öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir