Ekim Ayı Güncel Android Kullanım Oranları Yayınlandı!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Geçtiğimiz 9 Eylül tarihinde “Güncel Android Kullanım Oranları Yayınlandı, Lollipop Yükselişte” başlığında yayınladığımız son raporun ardından, Google şimdi Ekim ayına ait güncel Android kullanım oranları raporunu yayınladı.

Teknoloji destek

Yayınlanan son güncel istatistiklere göre, Lollipop sürümü kullanım oranları yükselişte. Android 5.0 sürümü %15.6 ve Android 5.1 sürümü bir önceki aya göre %2.8 artışla %7.9‘luk kullanım oranına kavuşurken, Lollipop sürümü toplamda %23.5 kullanım oranına ulaştı.

android-kullanim-oranlari-ekim-2015

Henüz daha yeni Nexus cihazları için yayınlanan Android 6.0 Marshmallow sürümü listede yer almazken, Android 4.4 KitKat sürümü halen %38.9‘luk kullanım oranıyla en çok kullanılan Android sürümü olmaya devam ediyor.

%31.8‘lik oranla üçüncü sırada yer alan Jelly Bean sürümü halen önemli bir kullanım oranına sahip.

Lollipop ile birlikte diğer eski sürümlerin kullanım oranları düşmeye devam ederken, yeni Android 6.0 sürümünün yakın zamanda kullanım oranlarına nasıl bir etki yapacağı ise merak konusu.

Teknoloji destek
ETİKET:
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir