Elde Edilen Bazı Görsellerin Xperia Z1 mini’ye Ait Olduğu Öne Sürülüyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Uzun bir süre mobil dünyasında gündemi işgal eden Xperia Z1 namı diğer Honami geçtiğimiz gün gerçekleşen IFA Berlin 2013’te lanse edilmiş ve telefona dair tüm detaylar gün yüzüne çıkmıştı. Mobil dünyasında kamera özellikleri gün geçtikçe daha ileri seviyeye taşınırken, Sony’nin su geçirmez özelliğe sahip Xperia Z1’de Sony G Lens teknolojisini beraberinde getiren 20.7MP çözünürlüklü oldukça iddialı bir kamera sensörü yer alıyor.

Mobil dünyası kameranın yanında işlemci, ekran çözünürlüğü ve pil noktasında sayısız gelişmeye sahne olurken, tüm bunlar beraberinde daha büyük boyutlara sahip ekranları da beraberinde getiriyor.

Bunun neticesinde ise üreticilerin Sony’nin Xperia X10 mini ile başlattığı mini furyasını devam ettirdiğini görüyoruz. Xperia Z1 lansmanı öncesi Honami mini iddiaları dillendirilmeye başlanmış ve telefon için bazı teknik özellikler yazılıp çizilmişti. Son gelen görüntüler ise Sony’nin Xperia Z1 mini konusunda adım atacağını açıkça göstermektedir.Üstelik Japon üreticinin mimi modelinde sergileyeceği teknik özellikler (henüz netlik kazanmış değil) aynı segmentte yarışacağı rakiplerinin bir hayli ilerisinde.

ilerleyen süreçte telefon hakkında daha fazla sızıntının (FCC onayı, test raporları, ekran görüntüler) elde edilmesi neticesinde birçok özellik de kesinlik kazanacaktır.

Şu aşamada iddia edilenlere göz atacak olursak; Xperia Z1 mini tıpkı One mini’de olduğu gibi 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak. İşlemci tarafında dört çekirdekli Snapdragon 800’ün adı geçse de, açıkçası Sony’nin telefonda daha iddiasız (zayıf) bir işlemciye yer vermesi olası görünüyor.

Kamera yeteneklerinin ise Xperia Z1 ile aynı kalacağı görülüyor. Android 4.3 işletim istemi, 8GB dahili depolama birimi ve 2GB RAM telefonda yer alması beklenen diğer detaylar. Xperia Z1 mini’nin ocak ayında düzenlenecek CES 2014 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

ilgili>> gsmarena

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!