EMUI 10.1 alacak Honor telefonlar

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Huawei şirketinin EMUI 10.1 güncellemesini alacak Honor cihazları duyurması ile gözler listede yer almayan modellere çevirdi. Çok sayıda telefon listeye girdi.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

3-4 Ay önce bir etkinlikte P40 yanında EMUI 10.1′ da tanıtılmıştı ve zaman zaman Honor içinde detaylar paylaşılmakta. Türkiye içinde geçerli olan EMUI 10.1 güncellemesi yakında Huawei ve Honor’ ın bazı modellerine gelecek. Her ne kadar aynı anda dünya genelinde yayınlanmayacaksa kademeli tüm kullanıcılara ulaşacağı aşikar. Tabi ülkelere göre uzun bir zaman aralığı alabilir.

  • Honor V30, Pro, View, Honor 20, Pro, 20S, Honor 20S, V20, View, Honor Magic 2, Honor 9x, 9x Pro, 20 Youth Edition, Honor 10, 10i, 20i, 20 Lite.

Bazı kullanıcılar Mate 20 lite, P9 Lite, P Smart, P30 Lite, Mate 20 Lite ve bir kaç modeli yazarak gelecek mi diye soruyor. Şirketin genel politikatı güncellemeleri çoğu modele sunmak ama Android güncellemeleri için belli başlı modeller konuşulmakta. Son yazdığımız cihazlara sonraki planlamada dahil edilebilir.

Yeni arayüz yazılımı EMUI 10.1 yüklenmiyor sorunuyla karşılaşacaklar için:

  • Telefonunuzda yeteri kadar yer olduğundan emin olunuz. Varsa dahi sistemin rahat kullanılması için geniş bir alan olması önerilir.
  • İnternet bağlantısını değiştirerek test edin.
  • Güncelleme sırasında bir şeyle meşgul olmayınız.
  • Arka plandaki bazı uygulamaların yüklemeye izin vermediği olabiliyor.
  • Şarj faktörü ön planda olduğunu belirtelim.
  • Uygulamalarında birisi engelliyor olabilir. Teker teker önemsizlerle başlayıp kaldırarak denemeniz önerilir.
  • Cihazın sıfırlanması gerekebilir.

Honor, Huawei’ nin alt markalarından biri ve ucuz fiyatta orta seviye donanımlı cihazları satışa çıkarmakta. Ülkemizde çoğunlukla A101′ den aşina olunan bu markanın piyasada oturması çok zor veya zaman alabilir. Nedeni farklı markaların çıkardığı güçlü çeşitli modeller. Örnek Xiaomi ve Oppo’ nın cihazları da gayet başarılı. 

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Şirketin şu an için yaşadığı sıkıntılardan biri Corona ve en büyüğü ise ABD sorunu. Geçici lisans ve ambargolar belirsizliği şirketi çok yönlü çalışmalara itiyor. Kendi mağazasını, uygulamalarını, cihaz parçalarını ve işletim sistemiyle alakalı çok fazla çalışması gerekiyor.

EMUI 10.1 alacak Honor telefonlar


Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 22:39

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak