En çok satan cep telefonu markaları

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Samsung mu, Apple mı yoksa Huawei mi hangi telefon daha çok sattı. 2018 Çeyrek yılı satış rakamları açıklandı. En dikkat çeken Huawei' nin yükselişi oldu. En iyi telefon markası!

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Gartner’ ın açıkladığı 3. çeyrek en çok satan telefon markaları yayınlandı. Apple, Samsung ve Huawei hangi sırada?

Son rapora göre mobil satış oranı dünya genelinde %1.4 arttı. Gartner‘ ın verilerine göre Samsung tekrar lider konumuna geçti. Ama önceki yıl çeyreğine göre Samsung 12 milyan az sattı.

Son veriler çok önem arz ediyor. En dikkat çeken ise Huawei’ nin hızlı yükselişi. Huawei, Apple’ ı aşağı aldı. Evet lider Samsung. İkinci sırada Huawei geliyor.

Huawei satış rakamlarına göre bir önceki yıl kıyaslandığında neredeyse %4 büyüdü. Tabi daha önceki yıllara göre çok daha fazla büyüdü. Huawei 2017 yılı büyüme oranı %9.5, bu yılın ilk çeyreği ise %13.4 olarak açıklandı. Fazla satış miktarı 16 milyon.

Huawei en çok satan markalar arasındaki sırası

En çok satan cep telefonu markaları

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Apple, iPhone satışlarında bir önceki yılla kıyaslandığında %0.1 artış göstermiş. Yani yerinde saymış. Tabi yüksek fiyatlarla telefon satışı yaptığını unutmamak gerekiyor.

Bir diğer dikkat çeken telefon ise Xiaomi oldu. O da diğer yıla oranla 7 milyon fazla telefon sattı.

Listede diğer bir ön plana çıkan marka ise OPPO oldu. Bu yıl 0.2 büyüyen OPPO yavaş yavaş büyümeye devam ediyor.

En çok satan cep telefonu hangisi

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir