En fazla satan 5G modeli iPhone 12 oldu

media 951

Apple' ın satışa çıkardığı iPhone 12 modeli için yapılan araştırmaya göre 5G cihazlar arasında lider konuma çıktı. Bu başarı geniş bir alana ulaşması ve ilk olma özelliğine bağlanılıyor.

teknik destek

C. Research tarafından açıklanan yeni bir rapora göre, iPhone 12 lansmanından 2 hafta sonra en çok satılan 5G modeli oldu. Yıl içerisinde üçüncü kez gerçekleşen Apple etkinliğinde tanıtılan yeni iPhone’ un hızlıca satış sıralamasına yerleşti. Ekim ayına kadar çok satan cihazlar listesinde yedinci sırayı aldı.

Çıkış tarihine göre en çok satan modelin iPhone 12 olduğu ve ikincisi ise Pro modeli oldu. Listede Samsung Note 20 Ultra ve Huawei’ i yer alıyor.

Araştırmayı yapan şirketin, satış başarısını bir kaç nedene bağlıyor. iOS kullananların 5G modelinin eksik olduğunu düşünmesi, önemli satış promosyonları sunulması ve satış pazarının geniş tutulması gibi etkenler var. Hali hazırda 140 veya daha fazla ülkede bulunma faktörü önemli olduğunu belirtti.

Şirketin doğru hamleleri ile bu uzun zamandır 5G cihazlarda en hızlı satış başarısını elde eden modellerin listesine yerleşmesini sağladı.

media 950


Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 21:48

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın