En hafif laptoplar

Bilgisayar alırken nelere dikkat edersiniz? Markasına, modeline, donanımına ve görünüşüne. Peki ağırlığına bakıyor musunuz? Bence bu önemli bir etken. Nedeni özellikle notebook / laptop alıyorsanız taşımada kolaylık…

Andronova

Dizüstü bilgisayarlar günlük hayatımızın her noktasına girmiş durumda. Alışveriş yaparken, seyahat bileti satın alırken, tatil kampanyalarını incelerken, iş yazışmalarını gerçekleştirirken laptoplar vazgeçilmez bir parçamız oldu. Laptop seçimi yaparken işlemci hızı, ram, sabit disk kapasitesi kadar ağırlık da dikkate aldığımız önemli kriterlerden biri.

Hafif laptoplar! 2 kg altı ağırlığın hafif olarak tanımlandığı piyasada dizüstü bilgisayarının kolay taşınabilir olmasını isteyenler, en hafif modelleri Lenovo, Asus, HP, Dell gibi markalarda bulabilirsiniz.

Ağır olmayan laptoplar

Dell XPS 13 9370 – UT55W10165N
Dell, 1,2 kg ağırlığa sahip bu modeliyle piyasada öncü konumda yer alıyor. Ayrıca, İntel i7 işlemci, 16 GB ram, 512 GB disk kapasitesi ile sadece ağırlığı ile değil, diğer özellikleri ile de en cazip laptoplardan biri.

Lenovo IdeaPad 100s 80R90043 TX
Lenovo hafif laptop arayanların tercih sebebi oluyor. Özellikle IdeaPad 100s modeli 1,40 kg ağırlık ile piyasada yer alan en hafif laptoplar arasında. İntel celeron 1,6 Ghz işlemci, 2 GB ram, 32 GB disk kapasitesine sahip model özellikle ağırlığı ile müşterilerin dikkatini çekiyor.

En hafif laptoplar

HP Stream Laptop 14 – ax002nt
HP Stream Laptop 14 modeli 1,44 kg ağırlık ile piyasada yer alan en hafif laptoplar arasında yer alıyor. 1.6 Ghz, Turboboost özelliği ile 2.16 Ghz’e kadar çıkabilen işlemci hızına sahip İntel celeron N3050 işlemci, 4 GB DDR3 ram ,32 GB sabit disk kapasitesi ile müşterilerin internet kullanımı ve ofis programlarını kolaylıkla kullanmasına olanak tanıyor.

Asus UX390UA – GS074T
Asus’un bu modeli 2 kg altı olarak belirtilen ağırlığa sahip. İntel core i7 işlemci, 8GB ram, 256 GB sabit disk kapasitesi ile birden fazla işlemi aynı anda hiç takılmadan gerçekleştirebilen model kullananların pozitif yorumlar ile tavsiye ettiği laptoplar arasına girebilmeyi başarmış.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın