En hızlı tarayıcı hangisi sorusu yanıt buldu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

En hızlı tarayıcı hangisi dendiğinde çoğunun ilk aklına geldiği sanırım Chrome oluyor. Yapılan bir teste göre birinci Google değil Edge olduğu açıklandı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Genelde çok sık kullanılan web tarayıcıları bir kaç taneyi pek geçmiyor. Tabi mobil ve bilgisayar alanında bazen farklılıklar görülebiliyor. Yeni açıklanan benchmark skorlarına baktığımızda ilk akla gelen tarayıcı ikinci olmuş.

Popüler tarayıcı dendiğinde akla gelenlerin dışında iş gören mobil tarayıcılarla da karşılaşabiliyoruz. Tabi güncelleme desteği çok önemli olduğundan devamlılık ön planda oluyor. Tarayıcıların en büyük sıkıntısı hız ve şarj tüketimi. Buna dönük Google’ un yakın zamanda çıkardığı bir sürüm buna dönük yapılandırmaları içeriyor. Tabi henüz bazı bölgelerde test aşamasında diyebiliriz.

Tarayıcılar benchmark testinde görüntülendi. Bilgisayarlarda kullanılan performans testlerine göre ilk sırdaki tarayıcılara yer veridk.

1- En hızlı olarak Microsoft Edge sonuçlardan çıktı. Microsoft’ un bu aralar reklamlarında yer aldığı tarayıcısı ön plana sonuçlarla çıkmış oldu. Windows 10 kullanımlarında şu an ideal olarak görülüyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

2- En çok kullanılan tarayıcı Chrome ise ikinci oldu. Bize göre Chrome’ da büyük değişimlerin olması gerekiyor. Özellikle düşük donanımdaki cihazlarda ve bilgisayarlarda tükettiği RAM sorunu aşılması gerekiyor. Pil tüketimine saymıyorum bile.

3- Üçüncü ise Opera oldu. Biz bu tarayıcının işlevselliğini beğeniyoruz. Hele dahili VPN özelliği ise artılardan biri. Google’ un tarayıcısıyla arasında skor yönünden pek fazla fark yok gibi duruyor.

4- Yine bir Opera sürümü olan oyuncular için çıkarılmış Opera GX dörtüncü sırada yer almakta. 

5- Duydunuz mu bilmiyoruz Vivaldi adında bir tarayıcınında listede beşinci oldu.

6- Adını sık duyduğunuz Firefoz ise beklenileni vermedi diyebiliriz.

En hızlı tarayıcı hangisi sorusu yanıt buldu


Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 15:04

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak