En iyi 10 ekran kartını derledik

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Sizin için en çok tercih edilen 10 ekran kartını yer verdik. Sizce en güçlü ekran kartları hangi markanın Amd mi Nvidia mi olabilir?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Ekran kartlarının önemi gün geçtikçe artmaktadır. Gün geçtikçe yeni yeni ekran kartları ve yeni özellikleri ile piyasaya sürülüyor. En iyi 10 ekran kartını sizler için derledik.
Bilgisayarlarımızın en önemli donanımlarından bir tanesi Ekran kartıdır. Sürekli olarak grafik kartını kullanan uygulamalar kullanıyorsanız ve oyunla aranız çok iyi ise ekran kartınızın önemi daha da artmaktadır. Şuan da ekran kartı denince akla ilk gelen soru markası nedir? Hali hazırda piyasaya sahip iki marka var Nvidia ve AMD. Bu markalar gün geçtikçe yeni modeller üreterek yeni teknolojiyi belirliyorlar. Bir ay önce piyasaya çıkmış bir ekran kartı bugün itibariyle sizin ihtiyacınızı karşılayamayacak duruma gelebilir.

En iyi 10 Ekran kartı sıralaması

Nvidia’nın GeForce serisi AMD’nin ise Amd Radeon serileri kıyasıya bir yarış içerisinde. Fiyatlarına baktığımızda ise gerçekten yüksek fiyatlar da yer almaktadır. Aşağıda belirlediğimiz listeyi fiyat ve performans sıralaması olarak güncellediğimizde sıralama değişebilir. Bellek büyüklüğü ve türüne göre sıralama yapılmıştır. Sıralama yapılırken performans değeri baz alınarak sıralanmıştır. Aşağıda yer alan Ekran kartları kullanıcıların kullanım türlerine ve kendi belirledikleri fiyatlara göre değişiklik gösterebilir. 
 

AMD’nin Radeon Pro Duo ile öne çıktığını söyleyebiliriz. 8 GB belleği ve UHD çözünürlüğü ile son dönemin en iyi oyunlarında herhangi bir sorun yaşanmaması öne çıkaran özelliklerinden. nVidia GeForce GTX 1080 ekran kartı ise Radeon Pro Duo’ya göre hem fiyat açısından düşük hemde güç tüketimi olarak nerdeyse yarısı kadar güç tüketmektedir. 

En iyi ekran kartlarını sizler için derledik ve sıralamayı şu şekilde oluşturduk. 

1. AMD Radeon Pro Duo 
2. Nvidia GeForce GTX 1080
3. Nvidia GeForce GTX Titan X
4. Nvidia GeForce GTX 980 Ti
5. AMD Radeon R9 Fury X
6. AMD Radeon R9 Fury 
7. AMD Radeon R9 Nano
8. AMD Radeon R9 390X
9. AMD Radeon R9 390
10.Nvidia GeForce GTX 970

En iyi 10 ekran kartını derledik

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image


Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 20:04

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak