En iyi Android Cep Telefonları 2016 Birinci Çeyrek

media 12091

2016 Yılının en iyi cep telefonu marka modeli hangisi? En hızlı en popüler akıllı cep telefonları. Hangi cep telefonu alsam? Hangi cep telefonu daha iyi? En iyi cep telefonu marka modeli hangisi nedir? En iyi Android cep telefonları 2016.

Andronova

AnTuTu, 2016 yılının birinci çeyrek dönemi için en popüler Android cep telefonları marka ve modellerini Benchmark testleriyle duyurdu. Her zaman ki gibi sıralamada Samsung damgası yer alıyor.

2016 Q1 AnTuTu performans sıralaması, AnTuTu uygulaması yüklenerek yapılan testlerdir. Testlerde Qualcomm Snapdragon 820 cihazlara büyük değişimler gelmesiyle Android telefonlar sıralamada büyük rol oynadı.

AnTuTu testlerinde performans, çözünürlük, yonga ve RAM gibi etkenler incelendi. 2K çözünürlükte donanım ihtiyacı 1080p daha yüksek.

Geçen yıl yapılan AnTuTu testlerinde en iyi Android telefon modeli Samsung Galaxy S6, bu yıl ikinci sıraya düştü. Ama sıralama kaybına neden olan yine aynı markanın ürünü Galaxy Note 5 oldu.

Geçen yılın en iyi cep telefonları karşılaştırılmasında, Samsung Galaxy S6, Meizu Pro 5 ve Huawei Mate 8 yer alıyordu. Uzak Doğu’ nun en popüler telefonlarından bir olan Meizu MX 5 yine sıralamada yerini aldı. Adı belli ülkelerde bilinen bu telefon donanım olarak gayet başarılı bir telefon olma özelliğini hala sürdürüyor.  2015 Yılı verileri için 2015 yılının en iyi akıllı cep telefonları haberimize göz atabilirsiniz.

En iyi Android cep telefonları 2016

En iyi Android cep telefonları 2016

En iyi Android cep telefonları 2016

Benchmark test sürüm bilgisi: 1 Ocak – 31 Mart 2016. AnTuTu Benchmark V6.0 2. İstatistik yöntem: Cihaz modeli ortalama puanı, bir cihazın puanı ve en az 500 veri örneği. Kaynak: AnTuTu

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın