En iyi ekrana sahip telefon iPhone X

media 8272

Apple firmasının 10. yıla özel çıkardığı iPhone X telefonu teknoloji gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Bu kezde iPhone X ekran özellikleri ile gündemde…

Andronova

iPhone X telefonu ile ilgili incelemeler internet düşmeye başladı. Bu incelemelerden biride Display Mate tarafından yapılan ekran incelemesidir. Teknoloji sitesinin inceleme sonucuna göre şuana kadar çıkan telefon modelleri içerisinde en yenilikçi ve yüksek performanslı ekrana sahip akıllı telefon.

iPhone X en iyi ekrana sahip

En iyi ekrana sahip telefon iPhone X

Apple firmasının gözdesi iPhone X modeli diğer bir adıyla iPhone 10 ilk ödülünü aldı. Display Mate sitesi iPhone X modelinin ekran puanlamasını A+ olarak belirledi. Bu puanın ardından firma bu güne kadar çıkan telefon modelleri arasında en yenilikçi ve en performanslı ekranın iPhone X modelinde bulunduğunu kamuoyuna açıkladı. Peki bu inceleme hangi kriterlere göre belirlenmektedir ? Bu kriterlere birlikte bir göz gezdirelim.

  • Ekranda yer alan en iyi renk doğruluğu
  • OLED ekrana sahip modeller içerisinde en iyi tam ekran parkallığı
  • Işıklı ortamlarda en yüksek tam ekran kontrast derecelendirmesi
  • En yüksek karşıtlık oranı
  • Ekran yansıması en düşük olan
  • Parlaklık oranı en küçük olan

Display Mate firması daha öncede Samsung firmasının amiral gemileri Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 modellerini ekran olarak incelemişti. Firma iPhone X ile ilgili genel olarak;

iPhone X modelinin 5.8 inçlik bir OLED ekrana sahip olmasından dolayı ekran kasa oranı diğer iPhonelardan daha düşüktür. Ayrıca iPhone X telefonda yer alan OLED ekran 2436X1125 piksele sahiptir.  Display Mate firmasının şuana kadar ölçükleri en doğru ekrana iPhone X modelinin sahip olduğunu değerlendirmesini yaptı.


Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 11:51

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın