En iyi fiber modem önerileri

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

En iyi fiber modemlerden bazılarını örnek olarak gösterdik. Genelde en çok satılan modem markalarını anlattığımız yazımızda Zyxel, Asus, TP-Link, Airties ve Netmaster modellerine yer verdik.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Neredeyse hayatımızın olmazsa olmaz bir parçası haline gelmiş olan internetin faydaları saymakla bitmemektedir. Evde, okulda, eğlence ortamlarında ve benzeri her yerde karşımıza çıkan internet teknolojisiyle birlikte kullanıcıların istek ve ihtiyaçları da artış göstermiştir. Başlangıçta dar bir kesime hitap eden internet faaliyetlerinin bir anda hızlı bir artış göstermesinde, modemlerin çeşitlilik kazanması ve az maliyetlerle elde edilmesi etkili olmuştur.

Modem nedir? Bilgisayar, telefon ve tabletlerin internet ağına bağlanmasını sağlayan, 7/24 açık kalabilen elektronik aletlere modem denir. Kablolu ve kablosuz olmak üzere ikiye ayrılır. Telefon hattı kullanılarak servis sağlayan modemlerde artık böyle bir hat şartı aranmamaktadır. Şu anda modemlerde aranan tek özellik fiber hizmetler sağlaması yönünde olmaktadır.

En iyi modemler: Fiber modem nasıl olmalıdır? Fiber modem, kullanıcıların internet ağlarına hızlı bir şekilde bağlanmasını sağlayan aletlerdir. Fiber modem seçerken, ADSL ve VDSL özellikli olmasına çok dikkat edilmelidir. Çok yaygın bir şekilde kullanılan ADSL, yaklaşık 4 km kapsama alanına sahiptir. Yeni VDSL sistemiyle beraber bu kapsama alanı hem artış gösteriyor hem de internet hızı yüksek seviyelere ulaşıyor. Ayrıca kablosuz fiber modem tercih etmeniz halinde, dilediğiniz her yerden bağlantı kurma şansına sahip oluyorsunuz.

Şu anda piyasada iyi hizmet kalitesi sağlayan fiber modem marka seçenekleri Netmaster, Airties, TP- Link, Asus, Zyxel, Draytek şeklinde olmaktadır. Eğer bireysel olarak fiber modem satın alacaksanız 150-600 Mbps hızı sizin için yeterli olacaktır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

En iyi fiber modem önerileri

Öneri fiber modemler

En iyi fiber modem: Asus DSL N16 300Mbps EWAN, TP-LINK TD W9970 300 Mbps N, Asus DSL AC51 AC750, Tp-Link Archer VR400, TP-LINK TD-W9970, Zyxel Vmg 1312, NETMASTER CBW-700V ve Asus DSL-AC68U


Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2018, 00:48

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir