En iyi ücretsiz ve ücretli virüs programları

En iyi, en hızlı ve bilgisayarı yavaşlatmayan ücretli / ücretsiz virüs programları hangileri. AvTest' leri ile yola çıkarak hazırladığımız haberimizde detaylı kıyaslamaları resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

teknik destek

İnternet ne kadar yararlı olsa da bazı zararlı yazılımlar bilgisayarlarımızda bulunan bilgileri çalabileceği gibi bilgisayarların çalışmaz hala gelmesine de neden olabilmektedir. Anti virüs yazılımları ise bu zararlı yazılımlara karşı bilgisayarımızı korumaktadır. Bu programların ücretli ve ücretsiz olanları vardır. Bu yazımızda en iyi ücretsiz ve ücretli virüs programları hakkında tavsiyeler vereceğiz.

En iyi ücretli virüs programı

Kaspersky virüs programı: Günümüzde birçok virüs programı bulunmakta ancak bazıları kendini kanıtlamış ve geniş kullanım kitlesine ulaşmıştır. Bir Rus menşeli program olan Kaspersky, günümüzde en çok kullanılan ücretli programlar arasındadır. Virüs programı olarak ödüllere sahip olan program oldukça iyi çalışmakta ve taramalarda ve korumadan başarılı olmaktadır. Ancak bu programın en büyük dezavantajı ise yüksek işletim sistemi istemesinden dolayı bazı bilgisayarlarda kasmalara yol açabilir. Yani bilgisayarınızın donanımsal açıdan iyi olması gerekiyor. Eğer donanımınız yetersiz ise bu seferde virüs programının ayarlarından bazı özelliklerini devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Bitdefender virüs programı: Son bir kaç yıl öncesine kadar en iyi antivirüs programı olma özelliğine sahip Bitdefender, son yıllarda bazı virüs programları ile başabaş gidebiliyor. Ama hala en iyilerden. Bu virüs programı da çok fazla donanım tüketiyor. Virüs test grubu Av-test’ i incelediğimizde ay ay ve yıl yıl değerleri görebilirsiniz. 

Nod32 virüs programı: Bu göz önünde bulundurulduğunda Nod32 ise diğer bir ücretli virüs programı olarak karşımıza çıkmakta. Nod32 uygun fiyatı ve bilgisayarın işletim sistemini yormadan çalışmasının yanı sıra virüslerden korumadaki başarısı oldukça çok tercih edilmesine neden olmuştur.

Diğer önemli virüs programları ise Trend Micro, McAfee ve Avira. Bazı virüs programlarının ücretsiz sürümleri fazla iş yapmazken ücretli virüs programı gayet iyi olabiliyor.

En iyi virüs programları Windows 7 – 2017 testleri

En iyi virüs programları Windows 7 - 2017 testleri

En iyi virüs programları Windows 10 – 2017 testleri

antivirüs programı ücretsiz

En iyi ücretsiz virüs programları 

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz virüs programları sınırlıdır. AVG AntiVirus bunların başında gelmektedir. Ne kadar ücretsiz gibi görünse de bazı özelliklerini kullanmak için ücret ödemek gerekir. Bu virüs programının dışında Avast’ da en iyi ücretsiz virüs programlarının arasında yerini alıyor. Özellikle Avast antivirüs programını kullanan çok sayıda Windows kullanıcıları var. Avira programını da aynı kefeye koyabiliriz.

Son zamanlardan kendini kanıtlamış ve kullanıcısı artmış programlardan bir diğeri ise Microsoft Security Essentials olarak karşımıza çıkmakta. Ücretsiz olarak bilgisayarınızı koruyabilecek idare eden virüs yazılımlarından biri. 

Not: Hem iyi hemde bilgisayarı yormayan bir virüs programı arıyorsanız ücretsizlerden AVG, Avast ve Avira tercih edilebilir. Önerdiğimiz virüs programlarının ücretli sürümleri de gerçekten başarılı.

En iyi mobil virüs programları test raporu

En iyi mobil virüs programları test raporu

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir