En iyi VDSL 2 modemler ve VDSL modem fiyatları

blank

Eskiden çevirmeli modemlerle internette dolaşmaya çalışırdık. Sonrasında ADSL, VDSL, VDSL 2, Kablonet ve fiber internet ile Teknoloji hız kesmeden devam ediyor. Ama artık 4.5G ve 5G mobil devri!

teknik destek

Günümüzde hemen hemen herkes modem kullanıyor veya kullanmak için marka ve özellik arayışı içine giriyor, çoğu kişiler de kullandıkları modemlerin yarattığı sorunlardan dolayı, daha iyi bir modem almak istiyor. Modem piyasası fiyat ve özellikler oldukça geniş bir yelpazeye sahip. En önemli özelliğin ise mutlaka Türkçe arayüzlü olması konusunda herkes hemfikir durumunda. Fiyatı çok ucuz diye kalitesiz ve tanınmamış markalı modem alanlar, internet hızının azalması ve kesintilerle uğraşmak zorunda kalabiliyorlar.

VDSL modem önerisi

Modemlerde olması gereken başlıca özellikler nelerdir? Alınacak modemin özelliklerinin başında kablosuz Wi-Fi özelliğinin olması, çok sayıda ethernet girişi olması, yüksek bağlantı hızına sahip olması, misafir ağ oluşturmaya imkan tanıması ve ağ güvenliği için firewall özelliğinin olması sayılabilir.

Modem çeşitleri, özellikleri ve fiyatları: Piyasadaki modemler teknik ve kullanım olarak incelendiğinde, bunlardan; 2.4 GHz ve 5 GHz frekansında yayınlar yapılabilen, 4 adet Gigabit Ethernet portu bulunan, ADSL2+ ve VDSL2 sinyallerini destekleyen, 2 adet USB porta sahip, BitTorrent işlemcisi olan, VLAN ve MultiSSID özellikleri bulunan ve 3G router olarak kullanılabilen, 350 TL ile 500 TL fiyat aralığı olan, AirTies 5760 öne çıkıyor. 

ZYXEL WMG3925 300MBPS-1300MBPS VDSL2 destekli kablosuz-AC 4 PORT ADSL2+ modem (400 TL ile 500 TL arası), Archer VR900 AC1900 kablosuz Gigabit VDSL / ADSL modem router (450 TL ile 600 TL arası) ve Zyxell NBG6716 eş zamanlı dual band kablosuz AC1750 medya router (450 TL ile 550 TL arası) modemler de en iyi modeller arasında sıralanıyor.

Öneri VDSL modemler: ZYXEL, TP-Link ve Asus. Bunların dışında Tenda ve Everest modemler olabilir.

En iyi VDSL 2 modemler ve VDSL modem fiyatları

İkinci el VDSL modem fiyatları

Öneri letgo, sahibinden ve gittigidiyor sitelerini takip etmeniz. Sıfır 300 TL’ lik bir VDSL modemin ikinci elini 100 – 130 TL arası bir fiyatla alabilirsiniz. Bazı kullanıcılar kampanyalardan dolayı fazla modemlerini satışa çıkarıyor. Bazıları doğru dürüst kullanmadığı neredeyse sıfır modem diyebileceğimiz modemleri bu sitelerde görebiliyoruz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!