ABI, En Popüler Telefonu Seçti!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

ABI Araştırma şirketine göre 2014 yılı içinde en çok satılan ve rağbet gören cihazlar listesi açıklandı. Bu listeye göre Apple ilk 5’e 2 telefonunu birden sokmayı başardı. Bu telefonlardan ilki sizin de tahmin ettiğiniz gibi iPhone 5S, her çeyrekte satış yüzdesini daha da arttıran Apple bu bağlamda birinciliği en başından beri haketmişti. Gerek malzeme kalitesi gerekse daha yanına bile yaklaşılamayan işlemci mimarisiyle Apple bu yılın en başarılı telefonlar sıralamasında iPhone 5S ile birinci oluyor.

Apple’ın listeye soktuğu ikinci telefonu ise ilginç bir biçimde 8GB’lık iPhone 4S oluyor. En popüler 5. telefon olmayı başaran iPhone 4S gelişmekte olan 3.dünya ülkelerinde düşük fiyatlandırması sayesinde kendine yer bulmayı başarabiliyor. iPhone 5S ile tanıtılan iPhone 5C’nin ise bu listede esamesi okunmuyor. Daha sonra sırayı Samsung’lar alıyor. İkinci, üçüncü ve dördüncü sırada ise Galaxy S4 (Exynos işlemcili), Galaxy S3 ve Galaxy S4 (Qualcomm’lu versiyon) yer alıyor.

gsmarena_002

Sizin sıralamanız nedir? Lütfen yorumlarda bizimle 2014’ün en iyi telefonlarını sıralar mısınız? 2013 yılında çıkan iPhone 5S ve Galaxy S3 modellerinin bu listede olmasını doğru buluyor musunuz ?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir