How to fix what Instagram add your birthday means?

Andronova
Writer Andronova 7 Minimum Reading

We will answer what Instagram add your birthday means, which is a 13-year-old problem in Turkish, and then talk about what needs to be done to solve it.

Sponsored Ad
Ad imageAd image

We think the warning will be released in 3 days today. When we look at the timing, it means that there was a problem related to whatever transactions were made on the network last time. In some cases, we see that the problem is solved spontaneously without doing anything. Let's say that those who continue have made the necessary application and are waiting. There are people who say that they cannot log in or use my account since yesterday. The two best solutions seem to be the objection button and filling out the 13-year-old form. If there is such a thing on Facebook, the same conditions must be met.

Instagram add your birthday nedir?

An unexpected error occurred add your birthday, it is called a system problem that occurs as an age problem for some Instagram users. When we look at the timing, it is thought that it was made after the statement made by the company recently. This action, which was carried out for the sake of a better experience, seems to have caused a system glitch.

Kullanıcıların tümünde çıkmayan lakin sanki İngilizce olarak kullananlarda instagram add your birthday hatası gibi duruyor. Türkiye kullanıcılarının bir kısmında 13 yaş olduğunuzu onaylamanız gerektiğini belirten mesaj türünde eğer doğrulamazsan hesabını 30 gün içinde kapatacağız uyarısı bulunuyor. Herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamanız için öneri iki seçeneğinden kullanılması şart.

How to solve Instagram add your birthday?

Add your birthday nasıl düzeltilir ya da çözerim şeklinde soranların yapacağı iki yöntemden sonra birde olasılık olarak kontrol etmeniz gerekenlerden söz edeceğiz. Kesinlikle şu an çıkan durumla alakalı değil ama normal şartlarda çıkanların yapması için önem arz edeceğini düşünüyoruz.

Önce yapacağınız şey:

Sponsored Ad
Ad imageAd image
 1. İtiraz etmeniz için ilgili butona dokunmanız olacak. Karşınıza yaş doğrulaması gelecek. Gerekli alanları doldurup başvurunuzu yapın.
 2. Daha sonrasında instagram.com/contact/293397334168432 bağlantısından 13 yaş formunu doldurun.
 3. Dönüş için hafta içi bir kaç gün geçmesini bekleyin. Sonrasında tekrardan talep gönderin.

Other additional methods to try

Belki işe yara diye düşündüğümüz önerilerimiz daha var. Genelde normal şartlarda uygulanır ama buradaki farklı bir durum olduğunu tekrarlayalım.

Şüpheli görülerek yaptırıma uğrayan hesapların bir kısmında o an geçici olarak engel gelir. Kişi hiç bir şekilde hesabına giriş yapmayarak kendiliğinden düzelmesini bekler. Baktı olmadı o zamanda farklı bir internetle ve telefonla giriş yapıp kontrol eder.

Ceza uygulanan hesapların bir kısmında kullanımlara yönelik kısmi kısıtlamaların uygulandığı zamanlarla karşılaşıyoruz. Bakıyorsunuz kullanıcı sadece yorum yapamıyor veya paylaşım yapması belli bir durdurdu.

Bir ihtimal şunlarla alakalı durumlarda oluyor:

 • Telefonun tarihinin yanlış olması, virüs bulaşması ve çoklu oturum açmalarından dolayı uyarı alınması.
 • Telefona gelen güncellemelerin kullanımı engel oluşturması. Burada farklı bir telefonla veya bilgisayarla denenmesinden sonra kullanılan cihazda kurulu olan uygulama sürümünün değiştirilmesi gerekiyor. Eski bazı versiyonların kullanılması belki geçici bir çözüm olacaktır.
 • Şifrenizi değiştirmeniz yeterli olacak. Artı profilde ve ek güvenlikle alakalı eksik alanlar varsa doldurulması iyi olacak.
instagram add your birthday
Instagram add your birthday ne demek nasıl düzeltilir

I am over 13 years old but I cannot log into my account

Bu aralar bir çoğunun bunu söylediğini düşünüyoruz. Yani uyarıyı alanların çoğunun 13 yaş ve üzeri olduğunu düşünüyoruz. Buna kızanların verdiği tepkilerden biri neden kimliğimi doğrulamalıyım sorusu oluyor. Hatta kimlik gönderimi istenildiğinde göndermek istemeyenler oluyor.

Normal şartlarda bunun istenilmesi genelde şikayetlerde ve şüpheli davranış sergilenmesinde ortaya çıkar. Lakin şu an çıkma sebebi instagram’ ın kendisinden alakalıdır. Yanlış giden bir düzenlemenin sonucu gibi duruyor.

instagram kullanacak yasta 2 1
Add your birthday instagram yaş formu

Ağ tarafından daha önce yapılan bir açıklamaya baktığımızda buna neden olan etkenin gerekli düzenlemelerin yapılması ile oluştuğunu gösteriyor.

Kullanıcıların bilgilerinin aynı zamanda deneyim açısından kişiselleştirmeye yönelik imlan sunuyor. 18 Yaşın altında olan kullanıcıların reklam hedefinde kısıtlamaya yönelik değişime gidildiği vurgulanıyor. Uygun reklamlarla karşılaşmaları için bu bilginin doğruluğu önemlidir. Bir doğunun gerçek doğum tarihini paylaşmak istememesinden ötürü daha sağlıklı öneriler sunulmadığı yönünde bir açıklamada var. Kişiselleştirme deneyiminde en önemli etken yaş bilgisidir.

Gençleri korumak adına atılan adımlardan biri olarak görülen bu yaptırımın olumsuz yanlarından biri hesabın kapatılmasına giden bir süreç uygulanması.

Usage problems on Instagram

Örnek sorunlardan biri geçmişte yer verdiğimiz fotoğraflara müzik ekleyemiyorum sorunu. Bunu diyen kişi sayısı son zamanlarda oldukça artmıştır. Malum en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Bu platformda kullanıcıları aktif şekilde tutabilmek için sürekli olarak yeni güncellemeler ile yeni özellikler getirmektedir. Müzik eklemek de yeni gelen bu özellikler arasında yer alır. Fakat belli nedenlerden dolayı yenilenen özellikler bazı hesaplarda çalışmadığı oluyor.

Instagram müzik ekleme özelliği hem atılan postlarda hem de hikayelerde kullanılabilmektedir. Hikayenin kısmına daha önceden etiket, konum gibi özellikler eklenmekteydi. Son gelen güncellemeler sonucunda hikaye kısmına artık müzik de eklenebilmektedir. Aynı zamanda post atılan fotoğrafların ya da videoların da üzerinde müzik eklenir. Post atma sırasında konum ekleme, etiket yapma kısmında müzik ekleme özelliği de yerleştirilmiştir. Fakat bazı kişilerin Instagram hesaplarında ya postlarında ya da hikaye kısmında bu müzik özelliğinden yararlanamaya bilir.

Instagram fotoğraflara müzik eklemek isteyen kişiler bazen çıkan sorunlardan dolayı bu durumu gerçekleştiremeye bilir. Bunun birden fazla nedeni vardır. Bu sorunlar genelde tüm kullanıcılarda çıkmaz. Kullanıcıdan kullanıcıya değişen durumlarda yapılacakların bir çoğu işe yaramayacaktır.

Güvenlik risklerinde ağın kullanıma yönelik kısıtlamaları olur. Özellikle hesabın ilk zamanlarından beri açık olması ve bu hesapların güncelleme desteğinin yapılmaması gibi bir çok sebep burada kontrol edilecek liste arasında yer alıyor.

What to do in case of Instagram usage problem

İlgili sorunu yaşayan kişiler aşağıdaki yöntemleri denemelidir;

 • Son güncelleme yapılmalıdır. Ya da yapıldı ise eskisine dönülmeli.
 • Bazı bölgelerde kullanımlara göre aksaklık yaşanması. Bu nedenle kişiler mobil cihazlarına VPN ekledikten sonra bu doğrultuda müzik eklemeyi denemelidir.
 • Instagram’da oluşan teknik arızalanmalar nedeniyle böyle bir problem oluştuysa kişiler bir süre beklemelidir. Instagram düzeldiği zaman sorun da halledilecektir.
 • Bazı telefonlarda kısmi özelliklerin desteklemiyor sorunu yaşattığı oluyor. Bu gibi durumlarda telefonunun da son güncellenmesi yapılmalıdır.
 • Farklı bir internet bağlantısıyla yeniden özellik denenmelidir.
 • Instagram müzik eklemek için yapılacaklar denenmesine rağmen hala bir değişiklik olmadıysa Instagram yetkili personellerle iletişime geçmek gerekir. Sorun bildir bölümünden eklenmediğine dair açıklamalı bir yazı yazıldığı zaman Instagram tarafından sorun incelenip düzeltilecektir.

Instagram add your birthday ne demek ve nasıl çözüleceğini anlattığımız içeriğimizde birde kullanımlara bağlı özellik kısıtlamalarına değindik.

Writer Andronova
To follow:
Andronova produces solution-oriented content for many problems in the field of Technology. Users who want to get support service from our site, which contains technology news from time to time, may need to contact the customer services included in the content.
Leave a review

Leave a review

Your email address will not be published. Required fields*They are marked with