Eric Schmidt’ten Apple’a Gönderme

2001 yılında Google da üst düzey yönetici konumunda çalışmaya başlayan ve şu anda şirketin CEO’ luğunu yürüten Eric E. Schmidt 2006 ile 2009 yılları arsında da birincil görevinin yanında herkesin bilmediği ikincil görevi olarakta Apple’ da Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış ender bulunabilecek zekâlardan biridir. Son günlerde akıllı telefonlarda “veri güvenliği” başlığı altında tabiri caizse resmen kutup savaşları yaşanıyor. Her firma kendi işletim sisteminin ve kendi telefonun daha güvenli olduğunu söylüyor. Amerikan istihbarat ajanlarının yıllarca “çok güvenli” buldukları Balck Berry markasını bırakması ardından çıkan bu tartışmalarda şu anda rüzgâr Apple tarafından esmekte. Zaten Amerika’ da  CIA, FBİ, DEA ve Gizli Servis gibi devlet kurumları Apple iPhone tarafına geçmiş bulunuyor. Dün Eric Schmidt tarafından yapılan açıklama ise aynen şöyleydi; “İOS, Android’ ten daha güvenlidir iddiaları için şunu söyleyebilirim. Bizi bekleyin”.

Andronova

Eric Schmidt’ in ağzındaki bakla nedir tam olarak bilemiyoruz fakat Android ekosisteminin farklı telefonlarda farklı üreticilerle temsil edildiği düşünüldüğünde tüm cihazlar ve tüm yazılımlar için mi bekleyin demeye çalışıyor yoksa 30 Ekim tarihinde tanıtılması kesinleşen Nexus 5 ve yeni nesil Nexus 10 tablet için mi bunları söylüyor bilemiyorum. Şimdiye kadar kimsenin önemsemediği akıllı telefonlardaki veri güvenliği bakalım başka ne gibi çoraplar başımıza örecek…

Kaynak: www.imore.com

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.