Eric Schmidt’e Göre, Motorola’nın Gelecek Cihazları “Olağanüstü”!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

AllThingsD’nin dün gerçekleştirdiği Dive Into Mobile konferasında konuşan eski Google CEO’SU Eric Schmidt, Android’le ilgili bazı ilginç yorumlarda bulundu. Android aktivasyonları, Samsung’un Android’deki rolü ve daha fazlasından bahseden Schmidt’in yorumlarından en ilgimizi çeken Motorola’yla ilgili olanlardı.

Andronova

Bildiğiniz üzere Google, Motorola Mobility’yi satın almış durumda ve biz teknoloji severler bu anlaşmanın meyvelerini görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Burada meyve derken elbette ki kastettiğimiz Motorola ve Google’ın ortaklaşa sunacağı akıllı telefon ve tabletler. Şimdiye kadar sayısız X-Phone söylentileri ve her çeşit bilgi ortaya çıktı; fakat tam olarak ne göreceğimize dair detaylar belirsizliğini koruyor.

Google’ın CFO’sundan Motorola’nın piyasaya sürülmeyi bekleyen 18 aylık bir ürün geliştirmesinin hazırda beklediğini  ve öncelikle bunların bitmesini beklememiz gerektiğini duymuş durumdaydık; fakat Schmidt dün oldukça farklı şeyler söyledi. Motorola’nın şu anki duruşu ve Google’la ilgili geleceği sorulduğunda Eric Schmidt’in sözleri oldukça kibar: “Halihazırda gördüğüm ve olağanüstü olan yeni ürünlere sahipler.”

Eric Schmidt’in tüm söyledikleri sadece kendi fikri de değildi. Neler görmeyi umabileceğimiz hakkında biraz daha üstelenince ileriye yönelik heyecanlanmamıza yol açabilecek başka sözlere de sahip olan Schmidt, “Teknolojinin bu yeni nesli için bekleyin ve görün, bu oldukça etkileyici.” dedi. Odağın akıllı telefonlar, tabletler, yoksa ikisi birden mi olduğu sorusuna tam olarak ne anlama geldiğini bilmediğimiz “telefonlar artı” cevabını verdi. Acaba Motorala’dan bazı phabletler geliyor olabilir mi?

Motorola bu sefer yeni çıkacak cihazlarını sır tutma konusunda oldukça iyi bir iş başardı ve bu yüzden Bionic, RAZR, RAZR HD ve daha fazlasından yaşadığımız büyük sızıntılara bu sefer şahit olmadık. Daha fazlasını yakın zamanda öğrenme umuduyla bekliyoruz. Mayıs sonlarında gerçekleştirilecek olan Google I/O’dan çıkabilecek olasılıkları düşündükçe heyecanlanmamak mümkün değil.

Kaynak: Android Community

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın