Eric Schmidt’in Bu Sözleri Kavga Çıkaracak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Eric Schmidt çok az insanın sahip olabileceği bir kariyere sahiptir. 2001 yılında çalışmaya başladığı Google‘da şu anda İcra Heyeti Başkanlığını ve şirketin CEO’luğunu yapmaktadır. Schmidt, 2006 ile 2009 yılları arasında Steve Jobs’ın ısrarı ile Apple Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır -ki bu karar için Steve Jobs’ın en kötü kararı denmektedir. Bu dönemde hem Google’da hemde Apple’da çalışan Eric Schmidt şirketlerin birbirleri ile yaşadığı rekabetten dolayı Apple’dan ayrılarak Google ile çalışma hayatına devam etmiştir. Böyle bir kariyeri de her yerde görmek pek mümkün değildir.

Eric Schmidt Google hesabı üzerinden yayınladığı Noel arifesi yazısında iOS kullanıcılarını Android işletim sistemine geçmeye çağırdı. Genelde iPhone sahipleri telefon alırken yeni bir iPhone modeli tercih etseler de yaklaşan Noel ile birlikte iPhone kullanıcılarına Android’e geçmenin tam zamanı olduğunu ve Android işletim sisteminin daha kullanıcı dostu, daha sezgisel bir platform olduğunu belirten Schmidt bununlada kalmayıp Samsung Galaxy S4, Motorola Droid Ultra ve Nexus 5 modellerinden birini yeni yıl hediyesi olarak iPhone sahibi birine rahatlıkla alabileceğinizi dile getiriyor.

Bir taraftan da eski şirketinin bilgisayarlarına methiyeler dizen Schmidt, PC’den Mac bilgisayarlara geçenler nasıl asla arkalarına bakmadan bir daha PC tercih etmiyorsa; iPhone’dan Android’e geçenlerde asla bir daha iPhone’a dönmeyeceklerdir diyor. Android işletim sistemi %80’lik bir kullanıcı kesimine hitap ettiğini ve bu oranın sürekli artacağını da öngören Eric Schmidt’in bu sözlerine Apple cephesinden nasıl bir cevap gelecek hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: talkandroid

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir