Eric Schmidt’in Yeni Kitabı, Bir Teknoloji Şirketinin Nasıl Yönetilmesi Gerektiğini Anlatacak!

Andronova

Erich Schmidt yeni çıkartacağı kitabında, Google‘ın başında geçirdiği on senelik süreden derlediği hikayeleri ve bu deneyimden gelen tavsiyelerini sunacak. Eski Google CEO’sunun ilk kitabı olan The New Digital Age (Yeni Dijital Çağ), geçtiğimiz Nisan ayında piyasaya çıkmıştı. Hachette Imprint Business Plus’ın dün yaptığı duyuruya göre Schmidt, gelecek Sonbahar’a yetiştirmek üzere ikinci kitabı üzerinde çalışmaya başlamış bile. No Adult Supervision Required: How To Build Successful 21st Century Companies (Yetişkin Gözetimine İhtiyaç Yok: Başarılı 21. Yüzyıl Şirketleri Nasıl İnşa Edilir) isimli bu yeni kitabı, Schmidt’in Google ve diğer şirketlerde geçirdiği zamandan hikayelere sahip olacak ve firmalarını daha iyi yönetmek isteyen girişimcilere çeşitli tavsiyeler vermeye odaklanacak.

Google’ın kıdemli başkan yardımcılarından Jonathan Rosenberg, Schmidt’le beraber kitabı ortak olarak yazacak. Yine de kitabın ismine bakarsak, içeriğin genel olarak Schmidt’ten geleceğini söyleyebiliriz; zira Schmidt, Google’ın yönetim kurulu başkanı olmak için CEO’luk görevinden çekildiğini duyururken attığı “Artık günlük yetişkin gözetimine ihtiyaç yok!” tweetiyle bir miktar tartışma yaratmıştı. Bu tweetin atıldığı zamanda olayın haberini yapan The Wall Street Journal’ın da belirttiği üzere oradaki sözün, Google kurucusu Sergey Brin’in 2001 yılında Schmidt’in CEO’luğa getirilmesinin sebebi sorulduğunda yaptığı “dürüst olmak gerekirse, yetişkin gözetimi için” yorumuna yapılmış üstü kapalı bir gönderme olduğuna inanılıyor.

schmidt tweetSchmidt’in daha geniş bir kitleye hitap eden ilk kitabının aksine, No Adult Supervision Required kitabı daha çok iş zekasını geliştirme amacıyla eski Google CEO’sunun bilgeliğinden yararlanmak isteyen kişileri hedefleyecek gibi gözüküyor. Konuyla alakalı Schmidt’in şöyle bir yorumu var: “Doğru ürünleri yaratmak için, teknolojiden iyi anlayan yeni nesil bir işgücünü kendinize çekmeniz ve onları yönetmeniz gerekiyor. Bu kitap bunu başarabilmeniz için  pratik ve ulaşılabilir bir kılavuz sunuyor.”. Schmidt’in Google’da geçirdiği sürenin “kamera arkasını” görmek isteyenler bundan başka kitapların da çıkmasını umuyor olabilir. Eğer Schmidt bu yazma hızını devam ettirirse, o da çok uzakta olmayabilir.

Kaynak: TheVerge

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir