Eset internet security direct cloud bağlantısı sınırlıdır

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Windows 10′ da sürekli bilgisayarda Eset internet security direct cloud bağlantısı sınırlıdır uyarısı bildirim haline karşınıza çıkıyorsa hemen aklınıza ilk gelen antivirüs programının korumasında sorun çıkmış olma olasılığı geliyordur. Buradaki durum çoğunlukla internet tarafında çıkan aksaklıklarla izah edilebilir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Direct cloud bağlantısı sınırlıdır, Eset virüs programında bulut sistemlerine erişimin kesildiğini bildiren bir uyarı mesajıdır. Şirketin veri merkezine erişim sağlanırken oluşan kesintilerle izah edebiliriz.

İçeriğimizle arada bir neden çıkıyor sorusunun dışında birde sürekli çıkıyor şikayetleri için olası sebeplerden söz edeceğiz.

Direct cloud bağlantısı sınırlıdır neden çıkıyor?

Programının verdiği uyarı mesajının altında yer alan daha fazla bilgi yazısına dokunduğunuzda açılan ekranda aşağıdaki olası nedeni açıklıyor. Bizde devamında ne gibi kontroller ve işlemler yapılacağından bahdeceğiz.

Geçici ağ bağlantısının devre dışı kalması veya internet hizmeti veren kuruluşta olası kesintiler neden olabilir. Belki sağlayıcının kullandığı dns server sistemlerinde yaşanan sıkıntılardan dolayı da çıkma olasılığı var.

Bilgi sayfasında “LiveGrid IP” adreslerinin kontrol edilmesi de öneriliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Manuel işlemleri yaparken birde ebeveyn denetimini tercih edenlerin bunu devre dışı bırakarak denemeleri de öneriliyor. Örnek ebeveyn programlarının bazen engel olma olasılığı var. Güvenli internette pek yaşanmıyor ama yine de profili değiştirerek denenebilir.

Eset internet security direct cloud 1
Eset internet security direct cloud bağlantısı sınırlıdır

Eset bağlantısı sınırlıdır çözümünün yapacaklarınız

  • İnternet sayfalarında erişilmeyen sayfaları kontrol ediniz.
  • Virüs yazılımının bağlantısının olup olmadığı incelenebilir.
  • Varsa başka bir WiFi ağına bağlanarak deneyiniz. Yoksa telefonunuzda kullanabileceğiniz internet paketi varsa onu paylaştırarak deneyiniz.
  • Alternatif koruma yazılımları kullananların bunları devre dışı veya kaldırmalarını öneririz.
  • Kullanılan sistemde manuel DNS adresleri kullanarak test edin. Örnek Google’ un DNS adreslerini kullanabilirsiniz.

Adres adımları için denetim masasındaki ağ ve paylaşım merkezinden ilgili bağlantının üzerine tıklayın ve özellikler alanından “Sürüm 4” içerisinden gerekli adımları uygulayınız.

Her ne şekilde olursa olsun devam eden sistemlerde korumanın kaldırılarak yeniden kurulması denenebilir. Lakin ondan önce sistem geri yüklemesinin başlatılarak sorunun olmadığı bir tarihle geri dönüş yapılabilir. Bu çoğu sistemde çözüm sağlamakta.

Birde dışarıdan müdahale olan sistemlerin güvenli görülmemesinden dolayı da bağlantının kesiliyor olma olasılıkları var. İnternet üzerinden Eset’ in virüs taramasını indirip çalıştırınız.

İçeriğinde bazen “LiveGrid erişilebilir değil” veya sınırlı” hatasıyla karşılaşanlarda oluyor. Aynı durumdan dolayı çıkmakta.

İşlemleri yapamayanlara önerimiz uzaktan destek hizmeti veren yerlerle görüşmeniz olacak. Yazımızda bulunan numara tercih edilebilir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.