Eski Notebook'unuzu CloudReady ile Chromebook yapın

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Google' ın "herkesin bilgisayarı olsun" anlayışıyla hayata geçirdiği Chromebook projesi sayesinde, Dünya'nın her yerinden milyonlarca kişi, 200$' ın altında laptop sahibi oldu.

Sponsorlu reklam

Google’ dan önemli bir paylaşım geldi. Herkesi düşenen bir projeye imza attı ve herkesin PC’ si olsun diyerek Chromebook adlı bir proje ile dünya’ nın her yerine ulaşacak bir nevi Notebook kampanyası yaptı. Laptop’ u Chromebook yapma veya Chromebook çevirme nasıl yapılır inceleyelim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Milyonları ilgilendiren, 200 dolar altında satışa sunulan laptoplar büyük ilgi çekti. Tabi herkesin olsun cümlesi tam olarak hayata geçilir çapta değil.

Sponsorlu reklam

Çok sayı insan Notebook sahibi oldu. Chrome OS yüklü olan Chromebook’lar, Internet çağında kullanıcıların en çok ihtiyacı olan tüm uygulama ve işlevlere sahip olmanın yanında, çalışma hızlarıyla da memnun ediyordu.

Google’ın “Google Pixel C tablet resmi olarak tanıtıldı” başlıklı yazımızda sizlerle paylaştığımız yeni ürünü de ilginizi çekebilir. Peki, ölmek üzere olan, yavaşlıktan açmaya korktuğunuz eski Notebook’unuzu Chromebook yapmak ister miydiniz? Cevabınız evet ise bu yazı sizin için.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Neverware isimli bir firma, Google ile ortaklaşa geliştirdiği yeni yazılımı CloudReady sayesinde, tüm Mac ve PC’ler Chromebook’a dönüşebiliyor. Sitesinden kişisel kullanım için butonuna tıklayarak ücretsiz olarak ta indirebileceğiniz CloudReady’yi, USB bellekten kolayca kurabilirsiniz.

Chromebook dönüştürme dosyası CloudReady yükleme talimatlarını ve gerekli tüm yardım bilgilerini buradaki go.neverware.com/freeinstructions PDF dosyasından öğrenebilirsiniz.

Chrome Recovery Utility aracılığıyla kullanılabilir 5.4GB disk imajından oluşturulmuş, 586MB boyutundaki zip dosyası halinde gelen CloudReady’yi buradan neverware.com/freedownload ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Eski dizüstü bilgisayarınızın, Chromebook’a çevirerek ne kadar hızlı ve güzel bir cihaza dönüştüğüne siz de şaşıracaksınız. Verdiğimiz adresten donanım uyumluluğu yani sistem gereksinimlerini kontrol etmenizi öneririz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Eski Notebook'unuzu CloudReady ile Chromebook yapın

laptop' u Chromebook yapmaChromebook nedirbilgisayarı Chromebook yapma

Daha önce hazırladığımız Chromebook nedir yazımızı da incelemek isteyenler…


Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 00:50

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak