Essential Phone Android 9 Pie güncellemesi

blank

Google' den Android 9 Pie' nin dağıtımı başlandı. Güncellemeyi alan bazı cihazlar yayınlandı. Pixel modelleri ve Essential Phone dikkat çekti. Peki hangi telefonlar Android 9 Pie güncellemesini aldı.

Google yeni Android güncellemesi 9Pie’ yi yayınladı. Android 9 Pie güncellemesini resmi indirme sitelerinden kontrol edebilirsiniz. Yeni sürümle ekran çıkıntısı için destek, mesajlara hızlı akıllı yanıt sistemi ve hızlı ayarlar eklendi.

Android 9 Pie dün tanıtıldı. Pixel cihazları için sunulan bir üründür. Yapılan tanıtımın hemen ardından Essential Phone cihazlarına güncellemeler geldi. 6 Ağustos 2018 itibariyle Android 9 Pie, resmi olarak tanıtıldı. Essential Phone’da Pixel cihazlarının hemen ardından kullanıma sunuldu. Diğer tüm üreticilere örnek olması istenecek ve onları utandırması beklenen güncelleme hızı, istediği satış rakamlarına ulaşamasa da ürettiği cihazdan vazgeçmediğini gözler önüne serdi.

Android 9 Pie güncellemesi

Şaşırtan gelişmeler oluyor! Telefon güncellemesinin Android 9 Pie’nin tanıtıldığı gün yayınlamalarının gurur verici bir davranış olduğunu bildiren firma, kullanıcılara güncelleme için telefonlarınızı kontrol edin şeklinde bir çağrıda bulundu. Mali olarak zor durumda bulunan şirketin kullanıcılarının bu denli yanında olması ve cihazının bu derece arkasında durması, kullanıcılarını duygulandırdı. Android’in kurucusu Andy Rubin Essential’i kurduğu fakat ikinci modeli bile çıkaramadan şirketi satacağı iddia edilmişti.

Essential Phone Android 9 Pie güncellemesi

Android 9 Pie özellikleri neler? Maddi sıkıntılarını kullanıcılara yansıtmayan şirket, hızlı güncelleme yapması ile kendisine hayran bıraktı. Samsung, LG, HTC gibi rakiplerine göre çok daha fazla olan hızı herkes tarafından çok beğenildi. Güncellemeleri ile bilinen OnePlus ve Android 9 Pie sürümünü sonbahar sonu kullanıcılarına sunacak gibi görünüyor.

Yeni özellikleri kullanıcılarını memnun etmeye hazırlanan Android 9 Pie, hızlı yenilenebilen kontrol paneli, çıkıntılı ekranlar için destek, gelişmiş mesaj yanıt sistemi, parmak izi doğrulama için gelişmiş arayüz, adaptif batarya, iPhone Z tarzı kaydırma hareketlerini bünyesine almaya hazırlanan telefon, çentik desteğini de özellikleri arasında alıp geliyor. Google’in makine öğrenimine odaklandığını gözler önüne seriyor.

Pixel, Pixel 2, XL, 2 XL ve Essential Phone telefon modellerine ulaştı. Kademeli olarak diğer cihaz üreticilerine beta olarak gelebilir.


Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 18:06

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!