Ethereum mining için en iyi ekran kartları

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Altcoin veya babası olarak görülen Ethereum için mining yapmak isteyenlerin tercih edeceği en iyi ekran kartlarını genel olarak yer vermeye çalıştık.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Uzun bir süredir ara ara büyük yükselişler olan ve sonra düşüşle sonuçlanan kripto paralarda hala belirsizlikler devam ediyor. Balon mu veya yatırım yapmalı mıyım diyen çok diye düşünüyoruz. Lakin sanırız son 2-3 aydır bir düşüş var ve bu kadar uzun sürmesi endişeli gözleri ortaya çıkarıyor. Yarın ne olacak net bilen yok ama iddalı tahminler her zaman gündemde yer alıyor. 

Yatırdığınız tutar sizin için önemsiz bir tutarsa bilemeyiz ama risk için ayırdığınız bir paranız yoksa hiç bulaşmayın deriz. 

Gelelim mining için ekran kartı mevzusuna. Sanal paraların yükselişi ile ekran kartı fiyatları tavan yapmıştı. Bu yüzden normal iş için ve oyun için kullananların çoğu bu durumdan dolayı mağdur oldu. Düşünün bir veya iki bilgisayar parasına ekran kartı kullanılıyor. İşin karışık tarafı ise kullanılan ekran kartlarının bu işlerde kullanıldığında ömrü çok kısa oluyor.

Mining için öneri ekran kartları

Genel bir bilgilendirme olarak yer verdik ve daha yüksek kartlarında olduğunu belirtelim.

NVIDIA RTX 3080 / 3080 Ti ve 3090

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Nvidia, çok eskiden beri bilinen markalardan biri. Köklü bir şirket ve çok başarılı kartlar üretmekte. Güçlü ekran kartları dendiğinde bu marka da aklımıza geliyor. 3080 modeli, 100 MH/s, 3080 Ti, 67 MH/s ve 3090 modelinde kazım hızı 125 MH/S. Oyunlarda gösterdiği performansı madencilikte göreceğiniz kartlardan bir kaçıdır.

Artı RTX 3060 ve 3070 ve Ti serilerinde 60 MH /s olarak performans sunmakta.  

AMD RX 6800 XT, 5700 / XT ve 6800 

AMD, eskiden bizim için muadil olarak görülen bir markaydı. İntel için daha uygun fiyatlarda satılan alternatif ürünleri olurdu. Yakın yıllarda daha büyük gelişimle önemli modelleri piyasaya sürdü. Oyun teknolojisinde performansı arttırmak için “FidelityFX” diye adlandırılan bir teknolojiden yararlandı. Başlıca mining için önerilen modeller şunlar oldu:  RX 6800 XT: 65 MH/S, 6800: 61 MH/s, 5700: 56 MH/s ve XT ise 56.5 MH/s hıza sahip. Unutmadan 5700 XT adlı modeli ile 56.5 kazım hızı sunmakta.

Ethereum mining için en iyi ekran kartları


Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2021, 17:38

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir