Evleaks, Galaxy Note III’ün Ekran Görüntülerini Ortaya Çıkarırken, RAM Miktarı da Netlik Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Xperia Z1’in yanı sıra heyecan uyandıran bir başka model Galaxy Note III’ün de resmi lansmanına artık sayılı saatler kaldı. Telefona dair son dakikaya kadar sızıntıların devam etmesi beklenirken, mobil dünyasının bir numaralı ve en güvenilir sızıntı kaynağı Evleaks, Galaxy Note III modelinin LTE versiyonlu modeline ait iki ekran görüntüsü paylaşırken, yine telefona ait önemli detayları gün yüzüne çıkardı.

N9005 model numarasına sahip olduğu görülen telefon Android işletim sisteminin en güncel versiyonu olan ve halihazırda sadece Nexus cihazlarda yer alan Android 4.3 ile çalışacak. Bir diğer ekran görüntüsünde ise cihazın AnTuTu test skoruna yer veriliyor. Elde edilen 24.497 puanın Xperia Z Ultra ve LG G2 (Her iki telefon 30 bin ve üzeri puanlar elde etmişti) modellerinin gerisinde kaldığını belirtelim.

Tabi burada Galaxy Note III’ün final sürümünde elde edeceği puanı dikkate almak daha yerinde bir tespit olacaktır, zira üç modelde de Snapdragon 800 işlemcisine yer veriliyor.

Bir süre önce ekran boyutunun 5.68-inç olduğunu bildirilen Evleaks, ekran çözünürlüğünün ise Full HD seviyesinde (1920 x 1080p) olduğunu aktarıyor. Ekran tarafında en çok merak edilen detay ise kuşkusuz alt piksel dizilimin nasıl olacağıdır.

2.3GHz frekans hızında dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinin güç vereceği telefonda merak edilen bir diğer önemli detayı da açıklığa kavuşturan popüler sızıntı kaynağı, Galaxy Note III’te yer alacak sistem belleğinin 2.5GB RAM olduğunu bildirdi. Şu ana kadar ki sızıntıların büyük bölümünde RAM miktarının 3GB olduğu ifade ediliyordu.

S-Pen destekli yeni özelliklerin yer alacağı bildirilen telefona dair gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceği.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir