Evleaks Geri Adım Attı: FCC Onayı Alan LG D820, Nexus 5 Olabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google‘ın yeni bir Nexus telefon üzerinde çalıştığı noktasında herkes hemfikir ve cihazın sonbaharda (ekim-kasım) lanse edilmesi bekleniyor. Android 4.4 KitKat işletim sisteminin de ilk olarak yer alacağı telefon olması beklenen Nexus 5’e dair ilk görüntüler ise Android 4.4 KitKat heykelinin Google bahçesine taşınması esnasında ortaya çıkmıştı.

teknik destek

Yılın ilk yarısında bu yana telefon hakkında sayısız iddia yazılıp çizildi, ancak heykel açılışını gösteren videonun yayınlanması ile daha önce görülmemiş esrarengiz bir telefon ortaya çıktı ve bunun neticesinde Nexus 5 iddiaları daha alevlendi. Üstelik geçtiğimiz günlerde LG D820/D821 adlı modelin (aynı cihaz olduğu düşünülüyor) FCC onayı alması ve cihazın Nexus 5 olduğuna dair söylentilerin ortaya çıkması, telefon ile kimi teknik detayların da ilişkilendirilmesine neden oldu.

Konuya ilişkin yapacağı değerlendirmeleri merakla beklenen mobil dünyasının en güvenilir kaynaklarından biri olan @evleaks, ilk aşamada LG D820/D821 modellerinin Nexus olmayacağını belirtmiş olsa da, başta Google olmak üzere birçok şirket ile yakın ilişkiler içerisine olan popüler sızıntı kaynağı, Twitter hesabı üzerinden LG D820/D821 hakkında yanılmış olabileceğini bildirdi. Bu da söz konusu cihazların LG G2’nin türevleri olmadığını anlamına gelir. Zaten bahsi geçen cihazın LG G2’den daha kısa ve daha geniş olması modellerin aynı olmadığını göstermektedir.

LG D820/D821 modellerinin Nexus 5 olacağı üzerinden (ki yüksek ihtimalle yeni Nexus olacak) değerlendirmelerde bulunacak olursak; bir süre önce FCC onayından geçen telefonun sahip olduğu bazı teknik detaylar da gün yüzüne çıkmıştı. Bunları kısaca özetleyecek olursak; Android 4.4 KitKat işletim sistemi, 4.96-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS ekran, 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 (8974), 2.300mAh kapasiteli batarya, LTE, Bluetooth 4.0, NFC ve çift bant WiFi 802.11 b / g / n / ac.

Geçtiğimiz yıl ekim döneminde resmiyete kavuşan Nexus 4’ten sonra yeni Nexus telefonun da yine aynı dönemde tanıtılması bekleniyor. iddia edilen tarihe kadar Nexus 5 hakkında birçok iddia ve sızıntı gündeme gelmeye devam edecektir.

ilgili>> androidheadlines

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!