Exynos 5 octa İşlemcili Galaxy S4’ün ilk Test Sonuçları Yayınlandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yeni amiral gemisinin Qualcomm 600 ve Exynos 5 octa işlemcili olmak üzere iki farklı versiyonda kullanıcıların beğenisine sunan Samsung, nisan ayı içerisinde telefonu birçok ülkede satışa sunacak. Krait 300 çekirdeği ile 1.9GHz frekans hızında işlem gören Qualcomm 600, GT-I9505 (LTE) versiyonun yer alırken, uluslararası versiyonda (GT-I9500) modelinde ise Exynos 5 octa işlemcisine yer veriliyor.

Exynos 5 octa 5410 işlemcisi Cortex-A15 ve Cortex-A7 yapısında 4 çekirdekli iki farklı işlemci kümesi olarak tasarlanan bir yonga seti. ARM big.LITTLE  mimarisi ile hem performans hem de enerji verimliliğini ön planda tutuyor.

Samsung’un yeni nesil işlemcisi için hacimli üretimin ikinci çeyrekten itibaren artış göstereceği yetkililer tarafından açıklanırken, yılın ikinci yarısında daha yüksek frekansta Galaxy Note III cephesinde de kullanılacağı ön görülüyor. Şu ana kadar test sonuçlarına rastlamadığımız işlemci birimi ilk sınavını Galaxy S4 ile verdi. İşlemcinin sunacağı yüksek performansın yanı sıra enerji verimliliği noktasında sergileyeceği tutum da merak edilirken; Exynos 5 octa ilk test sonuçlarında Qualcomm 600 çözümünü geride bırakıyor.

Exynos 5 octa işlemcili Galaxy S4, Android cihazların CPU, RAM, bellek, 2 ve 3 boyutlu grafik ile SD kart okuma/yazma kategorilerinde telefonun sunduğu gücü gözler önüne seren AnTuTu Benchmark testinde 27.417 puan almayı başardı. 1.9GHz frekans hızında çalışan Qualcomm 600 işlemcili versiyon ise aynı testten 21.780 puan almayı başarmıştı.

kaynak: sammobile, GSMArena

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!