Exynos İşlemcili Galaxy Note 3 için Kararlılık Güncellemesi Yayınlandı!

Andronova

Samsung’un S-Pen kalem ve devasa ekranıyla kullanıcılara farklı bir kullanım deneyimi vaat eden Galaxy Note 3 modeli, bir ayda elde ettiği 5 milyon satış rakamı ile tüketicilerin büyük beğenisini kazandığını kanıtladı. Android 4.3 ile kutudan çıkan telefon birçok yazılımsal desteği beraberinde getiriyor. TouchWiz kullanıcı arayüzünde tek elle kullanım modu gibi önemli yeniliklerin yer aldığı telefonda elbette en dikkat çeken detayların başında yine S-Pen geliyor. Çoklu uygulama çalıştırma noktasında iyi bir seviyeye ulaşan Galaxy Note 3 daha iyi bir deneyim yaşatmak beraberinde 3GB RAM’i getiriyor.

Nexus ve Google Play Edition cihazları (tabi bunlara bir Google telefonu olan Moto X’i de ekleyebiliriz) bir tarafa bırakırsak, en güncel Android sürümüne sahip telefon için Android 4.4 güncellemesinin yılın ilk çeyreğinde başlaması bekleniyor. Samsung bu güncelleme öncesinde ise telefonda iyileştirmeler sağlayan ve yazılımı daha kararlı bir yapıya büründüren güncellemeler sunmayı da ihmal etmiyor.

Güney Koreli üretici halihazırda cihazın Exynos octa işlemcili versiyonu için Rusya, Tayland ve Exynos varyantının satışa sunulduğu bazı ülkelerde N900XXUCMK2 yapı numarasına sahip 30MB boyutunda bir güncellemenin dağıtımına başlamış bulunuyor. Güncellemenin gözle görünür değişimler getirmediği, bunun yerine yazılım tarafında bazı iyileştirmeler sağladığı bildiriliyor. Türkiye’de de Exynos octa işlemcili versiyonu satıldığı için güncellemenin kısa süre içerisinde ülkemiz kullanıcılarına ulaşması bekleniyor. Ayarlar> Telefon hakkında> Yazılım güncellemesi menüsünde elle kontrol yaparak kararlılık güncellemesinin size ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilirsiniz.

n900xxucmk2

kaynak: SamMobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir