Exynos İşlemcili Galaxy S4 I9500 için Android 4.4 KitKat Güncellemesi Resmen Başladı!

Samsung birkaç gün içerisinde yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S5’i kullanıcılarla buluşturacak, ancak Güney Koreli üretici tanıtım öncesi geçtiğimiz yıl duyurduğu amiral gemisi modeller için Android 4.4 KitKat’in dağıtımını sürdürüyor. İlk olarak Galaxy Note 3 için başlayan güncelleme Exynos işlemcili ülkemizde satılan Galaxy S4 için de başlamış görünüyor. Güncelleme dağıtımı ilk olarak Rusya’da başladı, kısa süre içerisinde kademeli olarak diğer ülkelerde de başlaması bekleniyor.

Andronova

OTA ve Kies üzerinde kullanıcılara ulaştırılan Android 4.4 KitKat güncellemesiyle beraber asıl gelişmelerin sistem alt yapısında sağlandığını görüyoruz. Geliştirilmiş RAM kullanımı, daha gelişmiş bir çoklu görev yöneticisi, ayrıca kilit ekranda kamer kısayolu, durum çubuğu simgelerinin beyaza bürünmesi, kablosuz yazıcı desteği, arayüz geliştirmeleri, klavye iyileştirmeleri, genel performans artışı ve Hangouts’un yerleşik SMS uygulaması olarak kullanılabilmesi güncelleme kapsamında yer alan diğer yenikler.

I9505XXUAME2 yapı numarasına sahip güncellemeyi ülkemize sunulmadan önce de Odin yardımcı uygulama aracılığıyla Galaxy S4 I9500 telefonunuza yükleyebilirsiniz. Yükleme talimatı ve daha fazla detay için Forum.Andronova‘ya göz atabilirsiniz. Alt bölümde ise ekran görüntülerine göz atabilirsiniz.

111213

kaynak: sammobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.