Galaxy S4 I9500 (uluslararası versiyon) için Android 4.3 Güncellemesi Resmen Başladı!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Galaxy S4 LTE (GT-I9505) için iki test yazılımının ortaya çıkmasının ardından güncelleme dün itibariyle resmi olarak dağıtıma sunulmuştu. LTE modelinin ardından Galaxy S4’ün uluslararası sürümü olan GT-I9500 (ülkemizde satılan Exynos işlemcili) için de güncelleme dağıtımı resmi olarak başladı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İlk olarak Rusya’da kullanıcılara Kies ve OTA yoluyla sunulan Android 4.3 güncellemesinin kısa süre içerisinde farklı ülkelere de sıçraması bekleniyor. Ülkemiz kullanıcılarına güncellemenin birkaç gün içerisinde sunulmasını bekliyoruz.  Android 4.3 kapsamında yer alan yeniliklerin LTE modeline sunulanlarla aynı olduğu görüyoruz. Sadece burada telefonun OpenGL ES 3.0 desteğinden faydalanamayacağını belirtelim, zira telefonda yer alan PowerVR SGX 544MP3 grafik işlemci OpenGL ES 3.0 desteği sunmuyor.

Bunun dışında güncellemenin beraberinde getirdiği yenilkler şu şekilde sıralanıyor; Galaxy Gear ile uyumlu çalışma, TRIM desteği (cihazı çok daha hızlı yapar), Samsung KNOX güvenlik uygulaması, Samsung Cüzdan, Geliştirilmiş RAM yönetimi, Geliştirilmiş Ekran renk üretimi (Ekran eskisinden çok daha keskin görünüyor), Geliştirilmiş TouchWiz kullanıcı arayüzü,  Yeni Samsung klavye, Yeni Samsung Tarayıcı, Yeni Okuma Modu ( sadece birkaç özel uygulama tarafından kullanılır), Yeni Kamera yazılımı ve küçük arayüz geliştirmeleri (rehber uygulaması, el feneri Widget’ı, iletişim kutuları vb)

Android 4.3 Galaxy S4

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: SamMobile

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak