Facebook, 4 Nisan’da Android İşletim Sistemli Telefonu Açıklayabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sosyal ağların bir numarası Facebook önümüzdeki hafta içerisinde Android ile ilgili bir etkinlik düzenleyecek. 4 Nisan’da gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik için”Android’deki yeni evinizi görün” şeklinde bir slogan kullanan Facebook’un, etkinlik kapsamında bizlere neler sunacağı merak konusu. Söz konusu Android olunca ve son dönemlerde artan Facebook telefonu iddialarına göz attığımızda, elbette beklentinin yeni bir telefondan yana olduğunu görüyoruz.

teknik destek

HTC ve Facebook işbirliği ile oluşturulacak telefon elbette ilk olmayacak. İkili daha önce HTC ChaCha ve HTC Salsa isiminde iki telefonda Facebook entegrasyonunu kolay bir şekilde sağlayarak süreci başlatmıştı. Ancak telefon satışları beklentinin altında kalınca, daha kapsamlı bir planlama içerisine girildi. Oluşturulması planlanan yeni telefon dam dokunmatik ekranın yanı sıra daha iyi teknik özelliklere sahip olacak. Facebook’a özgü özelleştirmelerin yanı sıra Android telefonda Sense 5’te yer alan BlinkFeed’e benzer yapıda bir ev ekranı oluşturulabilir. Ekranda Facebook’ta yaşanan tüm gelişmelere yer verilecek.

facebook android invite

HTC’nin Android işletim sistemi ile çalışacak telefonu, bir nevi modifiye edilecek. Facebook işlevselliğinin arttırılması adına ekstra uygulamaların yer alması beklenirken,yerleşik olarak gelen Facebook uygulamasının da çok daha genişletilmiş bir versiyonlar telefonda yer bulması bekleniyor.  Son gelen değerlendirmelerde HTC ve Facebook’un telefon için yürütülecek reklam kampanyalarında birlikte hareket edeceği belirtiliyor.

HTC Myst olarak adlandırılan telefonun daha önce sızdırılan teknik özelliklerine göz attığımızda; 4.3-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekran, 1.5GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm MSM8960 işlemci, 1GB RAM, 16GB dahili depolama birimi, 5MP çözünürlüklü arka ve 1.3MP ön kamera, LTE desteği ve Android 4.1.2 Jelly Bean karşımıza çıkmıştı.

kaynak: Android and Me

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın