Facebook Adınız Kabul Edilmedi Değiştiremiyorum

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Facebook adınız kabul edilmedi hatası karşıma çıkıyor şeklinde yazanlar olabiliyor. Burada yapacağınız yaptıklarınızın kontrol edilmesi ve sonrasında başvuruda bulunmanız.

Ad imageAd image

Adımı şu an değişemiyorum ve ad değiştirme bölümü pasif ise aşağıda verdiğimiz öneri bağlantı üzerinden yola çıkabilirsiniz. Burada kontrol edilmesi gereken hususların olduğunu belirtelim. Örnek değiştirme sınırı olduğunu ve çok sık yapılan işlemlerden sonra da uyarı alabiliyorsunuz.

Facebook Adınız Kabul Edilmedi: Nedenleri ve Çözümleri

Facebook, kullanıcıların kimliklerini temsil etmek için bir Facebook adı seçmelerini ister. Bu ad, profilinizde ve diğer kullanıcıların sizi aradığında göreceği isimdir. Facebook, uygunsuz veya yanıltıcı içeren adları kabul etmez.

Facebook Adı Neden Kabul Edilmeyebilir?

Facebook adınızın kabul edilmemesinin çeşitli nedenleri olabilir:

Ad imageAd image
  • Uygunsuz İçerik: Facebook, nefret söylemi, şiddet veya cinsel içerik içeren adları kabul etmez.
  • Yanıltıcı İçerik: Facebook, gerçek bir kişi veya kuruluşu taklit eden veya yanlış bilgi içeren adları kabul etmez.
  • Ticari Markalar: Facebook, başkalarının ticari markalarını içeren adları kabul etmez.
  • Özel Karakterler: Facebook, emoji, semboller veya özel karakterler içeren adları kabul etmez.
  • Uzunluk: Facebook adları en fazla 60 karakterden oluşabilir.

Facebook Adı Kabul Edilmediğinde Ne Yapmalı?

Facebook adınız kabul edilmediyse, aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  • Adınızı Düzenleyin: Facebook, adınızı düzenlemenize ve tekrar göndermenize izin verir.
  • Facebook’a İtiraz Edin: Adınızın yanlışlıkla reddedildiğini düşünüyorsanız, Facebook’a itiraz edebilirsiniz.
  • Farklı Bir Ad Seçin: Facebook’un kriterlerine uyan farklı bir ad seçebilirsiniz.

Facebook Adınız Kabul Edilmedi Değiştiremiyorum Sorunu

Facebook hesabınızda kullanmak istediğiniz adı gösterecek bir belge eklemeniz gerekiyor. Göndereceğiniz belge sadece hesabınızı doğrulamak için kullanacağını belirtecekler. Ek bilgide yüklenen kimlik belgesinin doğrulamanın yapılmasından sonra silineceği belirtiliyor. Bu işlemi yapmadığınız takdirde olumlu bir geri dönüş yapmayacaklardır.

Bir ihtimalle kullandığınız internet, cihaz ve sık yapılan bir şeyin buna engel olma durumu söz konusu olabilir. Bu yazdıklarımızın alternatiflerini deneyiniz ve açık kalan oturumlardan da çıkış yapınız.

Facebook adım kabul edilmedi ad değişikliği yapamıyorum
Facebook adınız kabul edilmedi değiştiremiyorum

Yukarıdaki örnek form görüntüsündeki alanların eksiksiz doldurulması gerekiyor. Hesabın açıldığında doğru bilgiler girilmemişse olumsuz yanıt alma olasılığı yüksek.

Facebook ad değişikliği yapamıyorum
Facebook adımı değiştiremiyorum

İkinci görsel farklı bir bağlantı üzerinden yapılmakta. İlk görselle karıştırmayın. Yazının sonunda bir çok sorunla alakalı destek bağlantılarının yer aldığı konuyu bulacaksınız.

Facebook Ad Değişikliği Yapamıyorum

Banlanma veya hesabın aldığı bir caza varsa buna izin verilmez. Birde sistemdeki sorunlardan dolayı yaşanan olumsuzlukları da buraya ekleyebiliriz. Test etmek adına profilinizi açınız ve içerikte bir şeyi değiştirmeye çalışınız. Yapılmasına izin verilmiyorsa biraz önce yazdıklarımızdan birinde problem var demektir.

Ad değişikliği bildirimde bulunmanız için aşağıya bıraktığımız bağlantıyı kullanın.

  • facebook.com/help/contact/237843336274237

Facebook adım kabul edilmedi sorunlarında yapacağınız bir kuralları okumanız ve ikincisi talep göndermeniz olacak. 

Çoğunun istenilen bilgiler için bir kaygısı oluyor. İçiniz rahat edecekse, görülmesi gereken yerlerin dışındaki alanların üstü örtülebilir. Örnek seri no ve T.C. numarasının kapatılması gibi.

Facebook’ ta aldığınız hemen hemen tüm hataların iletilmesi adına bir form yer alabiliyor. Eskiden daha fazla vardı ama zamanla gereksiz görülerek kaldırıldı. Olur da dönüşler yapılmazsa 36 saat veya daha fazla bekledikten sonra aynı ve benzeri formlardan yararlanınız.

Geçici Durumlar veya Cezalar

Geçici dediğimiz durumların biri sistemdeki aksaklıklar, şüpheli görülen davranışlar ve ülke kaynaklı olası arızalar diyelim. Ceza kavramına gelirsek buradaki göreceli bir durumdur. Şikayetler, kurallara uymamak ve şüpheli oluşan durumlarda yaptırım uygulanması.

Yukarıdakilerin testi için profilde bir şey değiştirmeye çalışın. İzin verilmezse bir engel oluşturulduğu anlamını taşır.

Facebook adınız kabul edilmedi hatası için önerilerimiz buraya kadar.

Sonraki: Facebook iletişim

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe