Facebook AR reklamları nedir?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Facebook AR reklamları nasıl çalışıyor? Facebook ar reklam yayınlama testlerine başladı. Yüz filtreleme özelliği kullanılabilecek yeni reklam ağı güvenli alışverişi sağlayacağı iddiasıyla çıktı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

AR reklamlar nasıl kullanılır? Öncelikle Facebook, insanların birbirleri ile iletişim kurması ve bilgi alışverişi yapabilmesi için 2004 yılında Amerika da kurulan bir sosyal ağdır. Türkiye’ de ya da yurt dışında en çok kullanıcı bulunan sosyal ağlardan birisidir.

Sosyal ağda en çok kullanıcıya sahip olan site Facebook olmaktaydı. Sosyal ağda bulunan diğer yerler öncelikle Facebook’tan alınmış ve onun sayesinde oluşmuştur. Facebook yakın zaman da Ar reklamları özelliğini test edileceğini televizyon ve internet aracılığı ile kullanıcılarına duyurdu. Ancak test için sadece belli bölgeler kullanılacak daha sonra bütün Facebook kullanılan ülkelere yayılacağı bildirildi. İlk olarak seçilen ülke de kurucusu olunan Amerika oldu.

AR reklamlar ile Facebook’ a dijital reklamlar ile yepyeni bir boyut kazandırarak yeniden eski, çok fazla kullanılan günlere dönülmesi sağlanmaya çalışılacaktır.

Facebook AR reklamları nedir?
Facebook AR reklamları nedir

Facebook AR Reklamları nedir nasıl çalışır?

Facebook da söylenen bu AR reklamları nasıl çalışacak? Facebook gelecek olan AR Reklamları, başka bir sosyal ağ olan Snapchat’ de olduğu gibi yüz filtreleri ile aynı şekilde olacağı söylenmektedir. Reklamı yapılmış olan herhangi bir ürünün, kullanıcı üzerinde ya da yüzünde nasıl durduğunu görüp ona göre alabilmesini sağlamaktadır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Teknolojik olarak gidip üstünde denemeden, denemiş gibi karşısında durup beğenilirse alma imkanı sunmaktadır. Böyle olduğunda kullanıcılar internet üzerinden daha rahat ve daha güvenli olarak alışveriş yapabilir ve bu saye de alışveriş merkezleri ya da mağazalar da yorulma derdinden kurtulabilmektedir. İlk olarak Facebook bu işi bir gözlükle denemeye başladı.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir