Facebook bağlantın paylaşılırken bir sorun oluştu

Andronova
3 Minimum Okuma

Facebook bağlantın paylaşılırken bir sorun oluştu ne demek oluyor şeklinde arama yapanlara yönelik bu içerik hazırladığımız önemli yazılardan biridir. Anlık oluşan aksaklıkların dışında birde kullanıcının sebep olduğu durumlar vardır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şu an bir sorun oluştu hatası alanlardan birisiyseniz, yaşanan durum sadece sizde mi var araştırınız. Öyleyse beklemeniz gerekiyor demektir. Değilse aşağıya eklediğimiz adımlardan yararlanınız.

Bu hata şu an paylaşım yapacağınız yere bağlantının yapılamadığını anlatmakta. Bu uyarı internet bağlantısı gittiğinde verilen hatalara benziyor. Yani Facebook sunucularına erişim yaşanıyor olabilir. Şu nu diyen olabilir ama arkadaşta sorun yok… Bu ara ara bölgesel veya kullanıcıya göre yaşanabilir. Sık sık paylaşım hatası alıyorsanız bu bölgelere ve internet bağlantısına göre değişebilir.

Bağlantın paylaşılırken bir sorun neden oluşuyor?

Kullanıcıların sık şeyler yapmasından dolayı yaşadıkları kısıtlamalardan kaynaklı olabilir. Ağın sistemlerinde yaşanan arızalardan alakalı olma olasılığının daha yüksek olduğunu söyleyelim.

Genel sunucu arızası olma olasılığı daha yüksek olabilir. Başka cihazlarda ve internet ağında sorun çıkmıyorsa, farklı hesap ile test ettikten sonra ilgili sıralamayı takip edin.

  • Bir kaç ayrı bölgelerde bulunan kullanıcılarla görüşünüz. Belki onlara daha farklı bir uyarı ekrana geliyor olabilir.
  • Bilgisayardan kesinlikle deneyin. Artı açık oturumların tümünden çıkış yapınız.
  • Kullanılan sistemlerdeki tarih ayarının yanlış olmasından ötürü uyarılar alınabilir.
  • Uygulama ve hesap tarafında yaşananlar için birde aşağıdaki önerileri kullanın.
  • Farklı dosya boyutları ve türleri ile deneyiniz.

Yukarıdaki hata Facebook uygulamasından fotoğraf paylaşırken veya video paylaşırken çıkmakta. Bir şeyi paylaşırken bir sorun oluştu diyor. Ama sanki paylaşmış gibi durum çubuğu hareket ediyor. Tabi resim paylaşımını kontrol ettiğinizde har hangi bir şey paylaşılmamış görünüyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook paylaşım hatasında çözüm

Geçici olabileceğinden dolayı denemelerden sonra beklemenizi öneririz. Ama denemek isteyenler tarayıcıyla Facebook hesaplarına girip gerekli testleri yapabilirler.

Başka bir yöntemde internet erişiminizi başka bir yerden yapınız. Veya birden çok DNS adreslerini deneyin. VPN denemek isteyenlerde dikkatli olsun. Bu programlar yani uygulamalar güvenilir olmayan yerlerden tercih edilirse virüs bulaşma veya güvenlik zafiyetine neden olabilir.

Sürekli denemelerden sonra ağ sizi belli bir dakikaya kadar engelleyebilir. Bekleyip deneyebilirsiniz. Ya da başka yerden de test edilebilir.

Facebook baglantin paylasilirken bir sorun olustu
Facebook bağlantın paylaşılırken bir sorun oluştu

Ağ uygulamasında yapılacaklar

Ne yapabilirim şeklinde gelen yardım taleplerine genelde sorduğumuz sorularla çözüm buluyoruz. En son ne gibi işlemler yapıldığı ve uyarı alındıysa kaç kez uyarı almaya devam ettiği şeklinde önemli ayrıntılardan yararlanıyoruz.

Güncelleme alınmış ve sonrasında çıkmışsa, uygulamalardaki alanı açın ve Facebook yazana girip içerisindekileri çalıştırınız. Örnek güncelleme kaldırılması gibi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Diğer deneyeceğiniz işlemse, Facebook’ u kaldırmanız, sonra önceki bir kaç uygun görülen sürümü bulup ve indirip kurmanız.

Hesap tarafındaki olumsuz durumlarda bir günün veya ikinci günün beklenmesi önerilebilir. Sonrasında destek talebini iletebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir