Facebook bu hesap 30 gün sonra kapatılacak

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Facebook bu hesap 30 gün sonra kapatılacak uyarısıyla karşılaşanlardan birisi misiniz? Facebook’ un topluluk standartları adı altında hesabın kapalı kalacaktır uyarısı, önemli büyük takipçisi olan hesaplarda da karşılaşılabiliyor.

Ad imageAd image

Yaşadığınızın bir sistem aksaklığı olduğunun araştırılması gerekebilir.

Yapmış olduğunuz bir şeylerin belki gün içerisinde kısıtlama getirdiği ve sonrasında kendiliğinden ortadan kalktığı oluyor.

Bazen uyarı geliyor ama kapatılmadığı durumlar yaşanabiliyor. Lakin verilen gün sonunda işlem yapılmasa da bakmışsınız bir kaç gün sonrasında kapatma işleminin yapıldığı oluyor. İtiraz edilmesi adına belki seçenek sunulabilir. Sunulmazsa kapatılan hesapların açılmasıyla alakalı bir içeriğimiz bulunuyor.

Hesap 30 gün sonra kapatılır mı?

Çoğunlukla evet diyebiliriz. Çok az bir sistem arızasından dolayı böyle bir yanlış uyarı verdiği olabiliyor. Bunla birebir vermiş midir net emin değiliz. Lakin farklı konularla alakalı karşımıza çıkmıştır.

Ad imageAd image

Gönderilerin ya da yorumların bir topluluk standartlarına uymadığını tespit edilmişse, hesabınız kapalı kalacağı belirtilir. Hesabın 30 gün sonunda kapatılacak yazılır ve çıkış yapmak istenildiğinden emin olup olmadığınız sorulur. Bir değerlendirme talebinin iletilmesi için 30 günün olduğu belirtiliyor. Sonrasında ise hesabın kalıcı olarak kapatılacağından bahsediliyor.

Topluluk standartları, Facebook’ un bilgilendirme sayfasında yer almakta ve kapsamı geniş olduğunu vurgulayalım. Bunları incelerken hangi şeyle alakalı ceza aldığınızı ancak siz çözebilirsiniz. Geliştiricinin daha fazla detay vereceğini düşünmüyoruz ama yine de talep göndermede fayda olabilir. En azından geri dönüş olması durumunda bir kapı aralanmış olacaktır. 

Bu şekilde bir uyarının çıkış sebebi bize göre belli bir kesimi rahatsız edici söylemlerde bulunmak ve bunda ısrarcı olmak yatıyor diye düşünüyoruz. Çoğunluğa sahip kesimlerin yapmış olduğu şikayetin incelenmesi sonucunda hesabın geçici şekilde kısıtlama uygulanır ve sonrasında açılıp açılmayacağı gerekçeler incelenmesiyle karar verilir. 

Hesabın kapatılması sonucunda nasıl bir çözüm sunulabilir?

Ekran bildirimleri üzerinden gönderilen taleplerin olumsuz olması sonucunda itiraz formlarının devreye girmesi gerekiyor. Burada da dönüşlerin olumsuz olmasından dolayı yapılacak eğer haklıysanız ve sizin için bu hesabın önemi büyükse o zaman mahkeme yoluyla inceleme talebinde bulunabilirsiniz. Kesin bir çözüm sunulacağını düşünmüyoruz ama yasal durumlarla alakalı yeni düzenlemeler yapılmıştı.

Hesabın paylaşımları görülüyorsa yapılan son paylaşımların incelenmesinin yarar sağlayacağını düşünüyoruz. Size belki kısmi bir erişim sunulabilir ve buradan verilerinizin bir kopyasını indirmenize imkan sunabilirler. Sunmasalar dahi veri talebinde bulunmasını sağlayan bir talep formunun olduğunu söyleyelim.

Yardım için Google’ da aramalar yapanların ulaştığı yöntemlerin ne yazık ki çoğunun bir anlamı olmuyor. İncelemenizi önerdiğimiz bir yazımızı alta ekledik ve içeriğindeki bağlantıların kullanılmasını önermekteyiz.

media 511
Facebook bu hesap 30 gün sonra kapatılacak

Verilen tarihin dolduğundan sonra kalıcı olarak kapatılacağını göreceksiniz. Lakin haksız olarak yapılan işlemlerin itiraz edilmesi adına talep formu yer alıyor. Bunun içinde bu ağ için iletişim şeklinde bir içerik hazırlamıştık.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe