Facebook, Çalışanlarının iPhone’dan Android’e Geçmesini İstiyor!

media 12508

1.5 milyardan fazla kullanıcısıyla Dünya’nın en büyük sosyal ağı olan Facebook, iPhone kullanan kullanıcılarından Android‘e geçmelerini istiyor.

teknik destek

Elbette bunun altında Android sevdası yatmıyor. Şirket, Dünya genelinde kullanıcıların %85‘inin Android telefon kullanması ve Hindistan gibi gelişen ülkelerde bu rakamın daha da yüksek olması sebebiyle çalışanlarına, çoğunluğun yaşadığı deneyimleri yaşatmayı arzuluyor.

Facebook‘ta ürün şefi olarak görev yapan Chris Cox, düzenlediği basın açıklamasında, çalışanlarının, Dünya’nın çoğunluğunun yaşadığı deneyimlere sahip olmasını, onları anlamasını istiyoruz dedi.

facebook-goruntu1

Daha önce de 2G Salıları adlı bir etkinlikle, çalışanlarının Hindistan gibi ülkelerde yoğun olarak kullanılan düşük hızdaki 2G internetin nasıl bir şey olduğunu ve bundan deneyim kazanmalarını sağlamıştı.

Elbette bu ne Apple karşıtı bir hareket veya Google‘ın Android işletim sistemine karşı bir fanatiklik ya da ne de bir dayatma. Dev sosyal ağ sadece kullanıcılarına iyi hizmet etmek istiyor. Dünya’nın dörtte birinin kullanıcısı olduğunu göz önünde bulundurursak, Facebook‘un kullanıcıları en çok anlaması gereken firma olduğunu zaten söylemek mümkün.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın