Facebook canlı yayın bildirimleri kapatma adımları

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook canlı yayın bildirimleri kapatma diyerek arama yapanlara yönelik ufak bir anlatım yazısı hazırladık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook’ un rakiplerinin gerisinde kalmamak adına çoğu yeniliği uygulamalarına getiriyor. Tabi bazıları rakiplerden kopya diyebiliriz. Şirket Periscope ile canlı yayın özelliğine rakip olmak için büyük bir hamle yaparak kendi canlı yayın özelliğini devreye almıştı. Uzun zaman süren canlı yayın testleri başarılı sonuçlanınca dünya genelinde canlı yayın özelliğini aktif etti.

İlk bu yeniliği başta Avrupa’ da devreye almıştı. Daha sonra dünya genelinde yayına başlandı. İlk yayın hesapları doğrulanmış hesaplar olmuştu. Uzun zaman canlı yayın özelliği gelmeyen kullanıcılar arayışa girmişti. Bazı kullanıcılar cihazlarında gelen güncelleme sonrasında bu özelliğe kavuştu.

Canlı yayını açmak için dikkat edilecekler

Telefonunuzdan uygulamanızı açınız. Durum Güncelle / Durum Paylaşım yazısını tıklayınız. Bazı cihazlarda canlı yayın butonu üst tarafta olurken bazı cihazlarda da alt bölmede “Canlı video kaydet ve paylaş” seçeneği üzerinden yapılabilmekte. Canlı yayın için açıklama bölümüne yayın açıklamasını yazarak yayına başlayabilirsiniz.

Açılmıyor diyenlerin kullandıkları versiyonun yeni olduğundan ve cihazları ile uyumlu olduğundan emin olmalarını öneriyoruz. Uzun zamandır kapatılmayan cihazların yeniden başlatılması ve duruma göre uygulamanın kaldırılarak eski olanlarla denenmesini öneriyoruz. Yeni versiyonlarda uyumsuz bir durum çıkıyor olabilir.

Yazılımı çok eski telefondan işlem yapanların uygulayacakları adımlardan biri hesap testi ve diğeri ise farklı cihazlarla deneme olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook canlı yayın bildirimlerini kapatma

Hesabınızı açarak sağ üst tarafta yer alan “OK” işaretine tıklayınız. Ekrana gelen seçeneklerden “Ayarlar” yazısını tıklayınız.

Açılan bölümde sol tarafta yer alan “Bildirimler” seçeneğine tıklayın ve “Facebook üzerinde” (Tüm bildirimler, tüm sesler açık) yanında yazan “Düzenle” seçeneğine tıklayınız. 

Facebook canlı yayın bildirimleri kapatma

Bildirim ayarlarında yer alan “Canlı Videolar” seçeneğinde yer alan “Açık“, “Öneriler Kapalı” veya “Tümü Kapalı” seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

canlı yayın video ayarları

Canlı yayın bildirimlerini kapatamıyorum

Bildirimler kapanmıyor şikayetinde bulunanların öncelikle denemeleri gereken bazı adımlar olacak. Örnek başka bir telefonla ve bilgisayar kullanılarak denendi mi? Hesaplarda ilgili alanların doldurulmaması veya doğrulamaya gerek duyulması durumları görülebiliyor. Bunlarında denenmesini öneriyoruz.

Uygulamadan yapmaya çalışanların başka versiyonu kurarak test etmeleri gerekebilir. Birde varsa başka hesap üzerinden denensin. Aşırı yaptığınız bir şeyler olmuşsa geçici bir süreliğine özelliklerden bazıları çalışmayabilir. Hatta bildirimi durdurmak istediğinizde ilgili seçeneğin pasif olduğu ile karşılaşabilirsiniz. Burada bir şey yapılmadan bir kaç gün beklenmesini öneriyoruz. Hesap tarafında problem olasılığı varsa profilde ek bir şeyleri deneyin. (Ekli değilse mail ve numara eklensin)

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook canlı yayın bildirimleri kapatma sorunu yaşayanların hesaplarını kontrol etmeleri gerekiyor. Sorun olduğuna emin olanlar hesaplarına eklemedikleri mail, telefon ve kişisel bilgileri doldurmalarını öneririz.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak