Facebook canlı yayın yapamıyorum çıkmıyor

Andronova
Andronova
4 Minimum Okuma

Facebook canlı yayın yapamıyorum nedenini aramadan önce ufak bir kontrol yapılmasını öneriyoruz. Canlı yayın simgesi yok çıkmıyor ise belki geçicidir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook canlı yayın simgesi çıkmıyor neden diyenlerin öncelikle incelemeleri gereken bazı alanlar bulunduğunu söyleylim. Belki kişinin kendisinden dolayı bir problem yalanıyor olabilir. İşte bunu göz önüne alarak durumu netleştirmeden bir şeylerin yapılmamasını öneriyoruz.

Gelelim birde canlı yayın yaparken uygulama kapanıyor problemine. Biz daha çok ilk bu özelliğin yayına alındığı zamanlarda karşılaşmıştık. Zamanla versiyonların yenilenmesiyle daha stabil bir hale gelmişti. Buradaki durumunda versiyon uyumsuzluğu, boş alanın yeteri kadar olmaması ve başka yüklü olanların sorun çıkarması gibi aklımıza gelen şeyler var. Bir tanesi mesela Google hizmetleri diyebiliriz. Burada yaşanan bir problemin geneli etkilemesi mümkün.

Sosyal medya ülkemizde ve dünyada mobil dünyada en çok kullanılan uygulamalardır. Facebook vb uygulamaların üyelik sayılarına baktığınızda milyon rakamlarını görmekteyiz. Özellikle sosyal medyanın insanlar üzerinde etkisi ve sosyal olayları tetikleyici özelliği önem arz etmektedir. Daha önce ülkemizde yaşanan olayları düşündüğünüzde facebook, twitter gibi sosyal medya uygulamalarının olaylarda ne kadar etkili olduğunu görmüş olduk. Bu haberimizde bu kadar değerli ve önemli 🙂 bir uygulamada canlı yayın nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

Nasıl canlı yayın yapılır?

Arkadaşarınızın ve sevdiklerinizin sizin mutlu olduğunuz veya görmelerini istediğiniz ortamları canlı olarak facebook hesabınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Şimdi facebook canlı yayın adımlarını paylaşalım;

 1. İlk olarak facebook uygulamasını mobil telefonunuza kurmanız gerekmektedir.
 2. Bu işlemin ardından yapmanız gereken, facebook uygulamasını telefonunuzdan çalıştırınız.
 3. Daha sonra ana uygulama ekranında en üst kısımda  “Ne düşünüyorsunuz” bölümü karşınıza çıkacaktır. 
 4. Bu bölümünün alt kısmında “Canlı” yazısını göreceksiniz. Canlı yazısına tıkladığınızda canlı yayın özelliğini kullanmaya başlayacaksınız.
Facebook' ta canlı yayın yapamıyorum buton çıkmıyor
Facebook canlı yayın butonu çıkmıyor

Facebook canlı yayın neden yapamıyorum

Canlı yayın olmuyor ve canlı yayın simgesi çıkmıyor şikayetlerini bir dönem çok gördük. Eskiden çok önemli olan bu durum artık çoğu ağda karşımıza çıkıyor. Ek olarak grupta canlı yayın yapılamama problemleri az veya çok devam edebilir. Tahmini hesapla alakalıdır diye düşünüyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yukarıdakiler olası olduğunu belirtelim ve sorunun devamında yardımiçin bize yazmak istenlere şimdiden bilgi verelim. Sitemiz sadece bilgi olarak içerikleri yayına alır ve destek için sponsorlu numaradan bilgi alınabilir. 

Dondurulan hesabı 24 saat sonra tekrar giriş yapıp kontrol ettiniz mi. Belki işe yarayabilir. Eğer açtıktan sonra böyle bir sıkıntı ile karşılaşmışsanız o zamanda zamanla düzeleceği anlamını taşıyor.

Facebook canlı yayın çıkmıyor sebepleri ve çözümleri

Farklı bir Facebook hesabından denediniz mi? Sorun acaba hesabınızda olabilir mi? Bildiriminde bulundunuz mu? ( facebook.com/help/186570224871049?helpref=faq_content ) Mobil bölümden onayladınız mı. Kısa Mesajlar Etkinleştirildi yazıyor mu. (facebook.com/settings?tab=mobile).

 1. Facebook uygulamasının güncel olmamasından veya mevcut olan uyum sıkıntısı çıkarıyor.
  1. Pek sık olmamakla birlikte bizim 3-4 uygulamada karşılaştığımız sorunlardan biri uyumsuzluk ve çıkan versiyonda hata olması. Burada yapılacak önceki versiyonlardan birine dönülmesi.
  2. Kullanmış olduğunuz telefonun versiyonu çok eski ise destek sonlandırılmış olabilir.
 2. Cep telefonunuzun işletim sisteminin güncel olmamasından. (Android / iOS)
  1. Bu da bir olasılık ama yayına alınanda problemli olabilir.
  2. Birebir doğru yazılımın atılmaması.
 3. Facebook hesabınız doğrulanmış bir hesap olmamasından.
  1. Numara ve mail ekli değilse ekleyiniz.
  2. Eksik alanları doldurunuz.
 4. Cep telefonunuzun uyumsuz olmasından dolayı belki simge çıkmayabilir.
  1. Yukarıda bahsettiğimiz yazılım olayı. Başka telefondan kesinlikle test ediniz.
 5. Telefonda yüklü sisteminde (ROM) sorun olmasından.
  1. Herhangi bir yerden bulduğunuz ROM’ u kullandıysanız bir dizi hatalarla karşılaşabilirsiniz.
 6. Erişim için yetki kısıtlı olmasından dolayı gerekli izinlere bir göz atınız.
  1. Uygulamaların erişimleri ve gizlilik ayarları.
  2. Koruma amaçlı kullanılan programların engel çıkarması.
 7. Çıkan güncellemenin geneli ya da belli bir kesimi etkilemesi.
  1. Yanlış bir şeylerin gelişmesinin sonucu bir çok modelin etkilenmesi.
Facebook canlı yayın açma kapatma
Facebook canlı yayın yapamıyorum çıkmıyor

Hesapla alakalı Facebook canlı yayın çıkmıyor sorunu

Kullanıcıların hesaplarında ek doğrulama gerektiği zamanlar vardır. Güvenli görülmeyen veya kişisel bilgilerinde eksiklik olan kullanıcılara canlı yayın engeli çıktığı zamanları gördük. Önerimiz eksik olan alanların doldurulması ve eğer daha önce eklenmemiş olan telefon veya mail varsa ekleyip doğrulamanızı öneriyoruz.

Yayın engelleri arasında ceza durumlarının çıkması mümkün. Bu canlı yayınla alakalı olduğu gibi hesabın kurallara aykırı davranması ile alakalıda oluyor. Yani yayınla alakalı bir şey yapmamış ama diğer kural ihlallerinden birine bulaşanlarda da bu yaptırım söz konusudur.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak