Facebook “çok sık deniyorsun lütfen daha sonra tekrar dene”

Andronova
4 Minimum Okuma

Telefonlara göre değişken uyarı metinleri karşınıza çıkabilir. Örnek Facebook çok sık deniyorsun lütfen daha sonra tekrar dene hatası iPhone kullananda farklıyken bir Android kullanıcısında ayrı bir metinle karşılaşılabiliyor. Uyarı nedeniyle hesabınıza giriş yapamıyorsanız kesin çözümü bu haberimizde ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook hesabına girdiğinizde çok sık deneme yaptınız ve sonra tekrar denemeniz gerektiğini belirten bir uyarı ile karşılaştınız mı? Çok sık deniyorsunuz hatası genelde yanlış şifre denemesi, tarayıcı kaynaklı, sık sık giriş yapma nedeniyle ve geliştirici kaynaklı sıkıntılardan olabiliyor. Hesabıma giremiyorum için yapılan şikayetlere cevaben önce gerekli kontrolleri yapması gerekmekte.

Opera ve Safari gibi kullanılan tarayıcıların geçmişini temizlenmesi gerekebiliyor. Uygulamada ise önbellek ve güncelleme kaldırmanın çalıştırılması işe yarayabilir. Aşağıda genel öneri adımlarından sonra duruma göre yorum bırakabilirsiniz.

Alınan uyarı daha sonra bir engellemeye dönüşebilir. Bundan dolayı yapılacakların dışında farklı işlemler denemeyiniz. İsterseniz ilerleyen bir zamanda tekrar kontrol edersiniz.

İlk kontrol için;

 • Başka bir internetle denenebilir.
 • Farklı bir kaç cihazla test etmenizde fayda var.
 • Modemim yeniden başlatılması.
 • Çevredeki kişilerde de bu sıkıntı var mı sorunuz.

Facebook çok sık deniyorsun çözümü

Şüpheli olarak görünmenize neden olacak davranışlarda bulunduysanız ya bir süre hiç bir şekilde hesabınızı açmadan beklemeniz gerekecek, ya da farklı yerden ve cihazdan denemenizi önereceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 • Başkalarında da aynı sorun var mı kontrol ediniz. Sorun bölgesel olabilir. Bazı kullanıcılarda görülebilir.
 • Tarayıcı geçmişini siliniz. Geçmiş tüm zamanları kapsasın.
 • Bilgisayarı kapatıp açınız. Cep telefonu kapatıp açınız.
 • Modemi kapatıp açınız. Telefonun internet bağlantısı kapatıp açınız.
 • DNS adresleri ile giriş yapmayı deneyiniz.
 • VPN ile giriş deneyiniz.
 • Chrome’ da iki sekme açınız. Birinde Facebook hesabınıza ekli e-postanın oturumu açık olsun. Diğerinde Facebook’ un şifre sıfırlamasını başlatınız. Birbiri ile bağlantıya geçip sorun çözülebilir.
 • Facebook iletişim formunu doldurunuz. İletişim adresi: facebook.com/help/contact/357439354283890

Not: DNS tanımlaması yaptıktan sonra telefonlarda telefonu kapatıp açınız. Bilgisayarlarda modemi kapatıp açınız. Telefonda yine aynı adımlarla tarayıcıyı temizleyiniz. Ya da uygulamalardan Chrome bulup temizleyin. Safaride ise ayarlardan Safari’ ye tıklayıp silebilirsiniz.

Chrome tarayıcı temizleme adımları

Tarayısının üst tarafında 3 noktaya tıklayıp, açılanlardan “geçmiş” seçeneğine tıklayın. Yine aynı seçeneğe tıklayıp sol kısımdaki “tarama verilerini temizle” bölümüne giriniz. Üstteki zaman aralığını tüm zamanlar olarak seçiniz. Sonra verileri temizle seçeneği ile geçmiş kalıntıları siliniz. İsterseniz gelişmiş seçeneği ile bazı seçenekleri de ekleyerak işlem yapabilirsiniz.

Tarayıcı geçmişini isterseniz de Ctrl, Shift ve Delete tuşlarına aynı anda basarak temizleyebilirsiniz.

Facebook "çok sık deniyorsun lütfen daha sonra tekrar dene"
Facebook “çok sık deniyorsun lütfen daha sonra tekrar dene”
çok sık deniyorsun nedir
Çok sık deniyorsun hatası alanların yapacağı
aşırı deneme nedeniyle engel
Temizlikte dikkat edeceğiniz seçenekler

Bunun dışında tarayıcı sıfırlanmasını öneriyoruz. Özellikle virüslü uzantılar tarayıcıya bulaşmışsa temizlemede önemli rol oynayabiliyor. En azından uzantıya ulaşmayı sağlayabiliyor. 

Uygulamadaki aksaklıkların çıkması

Güncelleme yayına almışsalar belki genelde veya bazı cihazlarla uyum problemi yaşanabilir. Böyle durumlarda eski versiyonlardan bir kaçını internetten indirip denenmesini öneririz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Diğer aklımıza gelen önemli bir adım ise, telefonun ayarlarında yer alan uygulamaların açılması ve Facebook olana girip içerisindekilerin çalıştırılması olacak. Örnek güncellemelerin ve verilerin kaldırılması gibi.

Ceza durumlarının incelenmesi

Ceza mı aldınız yoksa geçici bir yaptırım mı uygulandığınız anlamanız için bilgisayarlar profilinize ulaşabilirseniz, hakkınızdaki alana bir şey yazın ve kaydetmeye çalışınız. Kayıt olmayan hesaplarda ya kısıtlama var ya da sistemdeki arızalardan biri çıkmış olabilir.

Kayıt işleminin sorunsuz kullanabilenlere önerimiz kesinlikle daha önce eklenmemişseniz oturum açmadaki diğer seçenekleri kullanınız. Örnek mail, numara ve uygulama ile doğrulama seçenekleri.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir