Facebook eklentileri ve siteleri kaldırma

Facebook siteleri kaldırma

Facebook eklentileri ve siteleri kaldırma işlemini merak edenlere yönelik hazırladığımız resimli adımlara bakarak işlemi kolayca yapacaksınız.

teknik destek

Facebook virüs bulaştı silemiyorum ve sakıncalı paylaşımlar yapıyorum diyenlerinde bu bölümü incelemeleri gerekiyor. Evet bu şekilde yazanların oranı eskiden çok yüksekti. Şimdilerde sık çıkmıyor.

Facebook hesabınıza virüs mü bulaştı? Sizin adınıza sakıncalı paylaşımlar mı yapılıyor ve izinsiz mesaj, video ve fotoğraf paylaşımı için ne yapılmalı genel olarak yapabileceğiniz tüm seçenekleri aklımıza geldiği kadarıyla yazmaya çalıştık.

Facebook virüsleri ve reklam virüsleri için aşağıda denemeniz için iki adım önerdik. Tabi bunların dışında çok sayıda dikkat edilecek hususların olduğunu belirtelim. Sizin de bu şekilde bir sorununuz varsa önce başkalarının konu hakkında yaptığı yorumları inceleyiniz.

Facebook siteleri kaldırma

Adım 1- Hesaba giriş yaptığınız cihazlarda tarama ve manuel inceleme yapmak. Hem dahili kurulu bir antivirüs ile hem de internet üzerinden tarama yapılan exe uzantılı yazılımla yapınız.

Adım 2- Facebook hesabınızdan Ayarlar / Uygulamalar bölümüne girip sol tarafta yer alan bilmediğiniz uygulamaları kaldırınız. Bu uygulamalar sizin adınıza paylaşımda bulunuyor olabilir.

  • Cihazdan uygulamayı açınız
  • Altta bulunan 3 çizgiyle “Ayarlar ve gizlilik” kısmına dokunun
  • Alttında tekrardan bir ayarlar açılacak ve dokunun
  • “Uygulamalar ve internet siteleri” alanındaki erişimleri kısıtlayınız
Facebook virüsleri temizleme nasıl yapılır
Facebook eklentileri ve siteleri kaldırma
Facebook virüs temizleme
Facebook eklentileri kaldırma

Adım 3- Diğer bir öneri ise Eset güvenlik firmasının çıkardığı online sosyal medya virüs tarama sistemi. Bu işlem için önerdiğimiz siteye giderek gerekli izinleri vermeniz yeterli olacaktır.

Facebook siteleri kaldırma adımlarında çıkan uyarılar için yapacağınız işlemleri de hemen altına ekliyoruz.

Facebook siteleri kaldıramıyorum sorunu

Zaman zaman bulaşan virüslerde buna yönelik engellemeler yaşanır. Bu daha çok işlem yapılan cihazlarda görülür. Lakin hesaba bulaşma durumunda ise kendiliğinden yapılan paylaşımlarla belli eder.

Facebook siteleri kaldıramıyorum sorununda işlem yapacağınız sistemin güvenirliğinden emin olun. Artı hesabınızın şifresini değiştirin ve sonrasında ek güvenlik önerilerini açın. Örnek telefona gelen kodla giriş yapılması gibi.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!