Facebook etkinliğine davet nasıl yapılır

Andronova
Yazar Andronova

Facebook etkinliğine davet nasıl yapıldığını anlatan genel bir haberi sizlerle paylaşıyoruz. Konu daha iyi anlaşılması adına resimlerle anlatımı uygun gördük.

Teknoloji destek

Facebook uygulamasında arkadaşlarımızı düzenlemiş olduğumuz veya katıldığımız herhangi bir etkinliğe nasıl davet edebiliriz? Toplu olarak’ ta arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

Facebook uygulaması bir çok özelliği içerisinde barındırmaktadır. O özelliklerden bir tanesi de etkinlik oluşturup bu etkinliğe arkadaşlarımızı davet edebiliyoruz. Peki bir etkinliğimiz olduğunda facebook uygulaması ile arkadaşlarımızı nasıl davet edebiliriz ? Bu haberimizde bu sorunuza cevap vermeye çalışacağız. Yazılı ve görsel olarak aşağıdaki başlığımızın altında bu sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Facebook yeteri kadar kişiye davet gönderilmiştir

Facebook uygulamasında davet sınırı bulunduğunu makalemizin başında sizlere söyleyelim. Facebook sitesi üzerinden en fazla 500 kişi davet edebilmektesiniz . 501. kişiyi davet etmek istediğiniz sistem sizlere  “yeteri kadar kişiye davet gönderilmiştir” uyarısı verecektir. Bu haberimizde yayınlayacağımız yöntemi eğer  davette kullanırsan hem 500 kişiden fazla kişiye davetiye gönderebilirsiniz ayrıca bu 500 ve daha fazla kişiyi teker teker seçmek durumunda kalmazsınız. Bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi aşağıda yazılı ve görsel olarak sizlere anlattık. www.andronova.net

Bu önemli bilgiden sonra nasıl davet gönderilir bunun detaylarına aşağıdan bakalım.

Facebook etkinliğine davet etme nasıl yapılır

  • İlk olarak Google şirketinin yazmış olduğu ve en çok kullanılan web tarayıcı olan Chrome programını çalıştırnız. Daha sonra Uygulamalar simgesine tıklayınız. Ardından açılan ekran yer alan seçeneklerden Web Mağazası yazısına tıklayınız.
  • Bu işlemden sonra gelen ekranın sol kısmında bulunan arama bölümüne facebook invite all yazarak aratınız.
  • Yukarıdaki arama işleminin sonunda eklentiyi arama sonuçları içerisinde göreceksiniz.  Bu eklentiye ait simge aşağıdaki gibi görünmektedir. Eklentiye tıkladığınızda açılan sayfada bulunan   +CHROME’A EKLE yazısına tıklayınız.
media 9083
Facebook etkinliğine davet nasıl yapılır
  • +CHROME’A EKLE işleminden sonra karşınıza küçük bir pencere açılacaktır. Bu pencerede bulunan Ekle yazısına tıklayınız. Aşağıda bu ekranı görebilirsiniz.
toplu etkinlik daveti
Facebook etkinlik daveti
  • Bu işlemden sonra uzantı artık tarayıcınızın sağ üst kısmında yer alamaya başlayacaktır. Bu adımdan sonra ise yapmanız gereken Facebook hesabınıza giriş yapmanızdır. Etkinlik oluşturduğunuz ekranı açarak Davet et bölümüne gidiniz. Daha sonra açılan bölümden Arkadaşları Seç bölümüne tıklayınız.
Facebook etkinliğine davet nasıl yapılır
Etkinlikte davet nasıl oluşturulur
  • Bu adımdan sonra sol tarafta yer alan bölümü tüm arkadaşlar yapınız. Ardından tarayıcınızın sağ üst kısmında bulunan uzantıya tıklayınız.​
  • Bu işlemden sonra ne kadar arkadaşınız olursa olsun hepsini tek bir seferde etkinliğinize davet edebilirsiniz.

Facebook davet gönderemiyorum problemini bildirenlerin öncelikle başka cihaz ve hesapla denemeleri gerekiyor.

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir