Facebook giriş yaparken hata kodu 22 nedir

Andronova
3 Minimum Okuma

Facebook uygulamasında giriş sırasında karşılaşılan 22 hata kodunun nedenlerini ve çözümlerine yer verdiğimiz yazımızda çözüme ulaşamazsanız iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook sosyal medya araçları içerisinde en çok kullanılanlardan biridir. Facebook ülkemizde ve dünyada milyonlarca üyesi bulunmaktadır. Facebook üyeleri, üye sayısının fazla olmasından dolayı sisteme girişlerde farklı farklı hata kodları alabilmektedir. Bu hata kodlarının tabi ki farklı sebepleri bulunmaktadır. Karşınıza gelen sayfada genellikle hatanın numarası yazmaktadır. Bu numaradan hatanın nedenini öğrenebilmeniz mümkün değildir. Ancak dışarıdan destek alarak bu hata kodlarını  çözümleyebilirsiniz.

Elimizden geldiğince bir kaç makalede Facebook uygulamasında karşılaşılan hata kodlarının çözümlemesini yapmaya çalışacağız. İlk olarak  kullanıcılarının hesaplarına giriş sırasında karşılaştıkları 22 hata kodunun çözümünü aşağıdaki başlığımız  altında yayınlayacağız.

Facebook giriş yaparken hata kodu 22 nedir
Facebook giriş yaparken hata kodu 22 nedir

Facebook girişlerinde birden fazla hata kodu çıkabilmektedir. Bu hata kodlarının içerisinde en meşhur olanlarını yayınlayacağız. İlk yayınlayacağımız hata kodu ise 22’dir. Peki facebook girişinde karşılaşılan bu hata kodu hangi anlama gelmektedir. Bu hatayı çözüme kavuşturabilmek için hangi adımları uygulamamız gerekmektedir.

Facebook giriş yaparken hata kodu 22 çözümü

Aslında bu hata kodunun birden  fazla sebebi bulunmaktadır. Bundan dolayı sebeplere göre hata çözümüde değişmketedir. İlk neden ile başlayalım.

  • Nedenlerin  birincisi internet bağlantısından kaynaklanabilmektedir. Bundan dolayı internet kullanımı yaptığınız bütün araçlarınızın  donanımlarınızın bağlantılarını kontrol ediniz. Özellikle kablo bağlantı yerlerini kontrol ediniz. İnternet bağlantınızın olup olmadığını farklı bir cihaz ile de bağlanarak kontrol ediniz. Evinizde veya işyeriniz de internet bağlantınızın olduğundan emin olduktan sonra bir sonraki aşama internet hızınızı kontrol ediniz. İnternet bağlantınız belirli seviyenin altında ise bu hata kodunu alabilirsiniz. Bundan dolayı internet hızınız ölçen uygulamalar ile veya online siteler ile kontrol ediniz. Eğer internet hızınızda herhangi bir sorun bulunmuyorsa bir sonraki maddemizi uygulayınız.
  • İnternet bağlantınızdan veya hızından eminseniz bilgisayarınızda bulunan güvenlik ayarlarına bakmanız gerekmektedir. Çünkü bazı sebeplerden dolayı bu güvenlik uygulamaları facebook bağlantı hatasını oluşturabilmektedir. Facebook sitesine girişte almış olduğunuz 22 hata kodunu iki farklı güvenlik işleminden alabilirsiniz. İlk olarak windows işletim sisteminde bulunan bir güvenlik uygulamasıdır. Bütün işletim sistemlerinde bulunan ve bilgisayarınızın güvenliğini sağlayan güvenlik duvarı uygulamasıdır. Güvenlik duvarı işletim sisteminizde açık olduğu zaman bazen facebook gibi sitelere girişte hata oluşturabilmektedir. Bundan dolayı bu güvenlik duvarınızı kapatıp tekrardan girmeye çalışınız. Ayrıca sadece güvenlik duvarı değil bunun yanında işletim sisteminizi korumak için yüklemiş olduğunuz antivirüs uygulamalar da bu sorunu çıkarabilmektedir. Bundan dolayı geçici olarak antivirüs uygulamanızı devredışı bırakınız.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir