Facebook görüntülü aramada görüntü gitmiyor

Andronova
By Andronova
4 Minimum Okuma

Telefondan Facebook görüntülü aramada görüntü gitmiyor ve gelmiyor çözümü için ne gibi yöntemlerin uygulanması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Sponsorlu reklam

Facebook görüntülü aramada görüntüm karşı tarafa gitmiyor ya da görüntü gelmiyor şikayetleri çoğu cihazda yaşanıyor. Bir çoğu ya hesabından kaynaklı olduğunu düşünüyor ya da arıza oluştuğunu düşünüyor. Bunun göreceli olduğunu söyleyerek önerilere geçeceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook üzerinden son zamanlarda karşılaşılan problemlerden bir tanesi de görüntülü arama yapılamıyor hatası. Facebook görüntülü görüşme problemleri ve çözümleri ile ilgili tüm detaylar haberimizde. 

Sponsorlu reklam

Görüşmede problem ile karşılaşan birçok kullanıcı bulunmaktadır. Burada çoğu zaman kullanıcının bilgisayarı ya da hesabı ile ilgili sorunlardan dolayı karşımıza çıkmaktadır. Biz elimizden geldiği kadarı ile sizlerin yapması gerekenleri anlatacağız.

Facebook görüntü neden gitmiyor

Bir dönem çokca karşımıza çıkan bir problem için zamanında yaptığımız denemelerle bir yol bulmuştuk. Yani tecrübeler ile sabit olunan önerileri sizlerl paylaşıyoruz. Tabi kesinlikle yaparsanız çözüme ulaşacaksınız diye bir iddiamız bulunmuyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yüklü olan herhangi bir şeyin sorun çıkarması veya yazılım tarafında oluşan sorunlardan da bahsetmek gerekiyor.

Kullandığınız uygulamanın versiyonu çok eski ise veya yenisi ile uyumlu değilse sorun olabilir. Eskisine dönülmesi gerekebilir.

Görüntülü görüşme eklentisi olan Facebook Video Plug-in uygulamasını programlardan kaldırmanız olacaktır. Bu eklentinin kaldırıldıktan sonra yapmamız gerekenleri sırayısla anlatıyoruz. 

Görüntülü görüşme sorunu nasıl çözülür?

Aşağıdakilerin uygulanmasından sonra yine kontrol edilecek şeyler olabilir. Mesala yüklü olan bir uygulamanın sorun çıkarma durumu veya uygulamaya ve kameraya erişimde izinlerin verilmemesi. Yani çok sayıda olasılığın olduğunu söyleyelim. Başka cihazlarla hesabın test edilmesi ve artı varsa başka hesabınızla mevcut telefonun denenmesi de gerekebilir. Uygulamalar alanına girdiğinizde facebook’ a dokunun ve içeriye girdiğinizde ilgili seçeneklere dokunun. Örnek güncellemenin kaldırılması.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

1. Öncelikle Facebook uygulamasına girerek, sohbet listenizde müsait olan birini arayalım. Arama butonuna tıkladığınızda karşınıza ilk gelecek olan Facebook Video Calling eklentisini yüklemeyi kabul edin. Yüklemeyi kabul ettikten sonra eğer sorunsuz bir şekilde yükleme yapılırsa daha sonra mikrofon ve kameraya izin vermeniz gerekecektir.

2. Yükleme tamamlandıktan sonra tekrar video araması yapmak istediğiniz kişiyi arayınız. Arama yapmanıza rağmen hemen kapanıyorsa. Tarayıcıyı kapatıp açıp tekrardan deneyiniz.

3. Arama yaptığınızda eğer karşı taraf sizin sesinizin gelmediğini söylüyorsa. Sağ alt köşeden ses ayarlarınıza bakınız, sonuç yine aynı ise bir kulaklık takarak tekrar arama yapmayı deneyiniz.

Facebook görüntülü aramada görüntü gitmiyor
Facebook görüntülü aramada görüntü gitmiyor

4. Kulaklık taktıktan sonra ses probleminiz giderilir ise bilgisayarınızın mikrofonu ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuz demektir.

5. Video arama esnasında eğer görüntünüzde donmalar veya sesler kesiliyor ise internet bağlantınız ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda da yapmanız gereken işlem Wireless yada ethernet bağlantınızı kontrol etmek olacaktır. Gerekirse modeminizi kapatıp açıp bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra tekrar arama yapmayı deneyiniz.

6. Eğer bazı kişilerde aramalarda sorun yok bazılarında aramalarda sorun var ise ilk yapmanız gereken işlem, arama yaptığınız kişilerinde yukarıda belirtilen adımları tek tek uygulaması olacaktır.

7. Video arama esnasında bağlantınız gidiyor sizi tekrar arama ekranına atıyorsa, farklı bir tarayıcı üzerinden deneyiniz. Yada mevcut tarayıcınızı kaldırarak tekrardan kurunuz.

Facebook görüntülü görüşme problemi ve çözümleriyle ilgili olarak yapmamız gerekenleri sizler için derledik. Yapmamız gerekenleri aşağıdaki listeden takip edeceğiz ve deneme ile yol alacağız.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak