Facebook grup nasıl silinir kapatılır

blank

Facebook grup kapatma ve Facebook gruptan çıkarma nasıl yapılır diye yardım isteyenlere hazırladığımız yazı içeriğinde aynı zamanda kapanmıyor sorununa nasıl bir yol bulacağınızı yazacağız.

teknik destek

Facebook grubu silmek için ne yapılması gerektiğini aşağıda harfiyen yazdık. Eğer grup kapatılamıyor ya da grup silinemiyor hatası çıktıysa o zaman sorunu bildirmek için bir diğer URL’ yi kullanmanız gerekecek.

Grup kapanmıyor ya da kapatamıyorum gibi hatalarda farklı bir cihaz veya bilgisayarda denenmesi gerekiyor. İşlem yaptığınız cihazın tarih ayarında hata olmasıyla bazı uyarılar çıkabilir.

Eğer grup hacklendiyse o zamanda Facebook grubum çalındı makalemizdeki adreslerle işlem yapılabilir.

Facebook grup kapatma nasıl yapılır

 • Sayfa haber kaynağı yanında menüye girip “Gruplar” tıklansın,
 • Grubu seçiyoruz,
 • Sol yandaki üyeler tıklanacak,
 • Her üyenin yanında bulunan “Diğer” tıklanacak,
 • Sonra gruptan çıkarılacak,
 • Tüm üyeleri çıkardıktan sonra kendi adınızın da yanında gruptan ayrıl ile sizden çıkarak grup tamamen kapatılmış olacak.
Facebook grup nasıl silinir kapatılır
Facebook grup nasıl silinir
Facebook grup kapatma nasıl yapılır
Facebook grup nasıl kapatılır

Facebook yöneticilikten çıkarma işlemine dikkat etmenizi öneririz. Aksi durumlarda geri dönüşü mümkün olmayabiliyor.

Yukarıdakilere sadece grup yöneticisinin yapma izni var. Grubu ilk açan kişinin isterse grubu kaldırmama hakkı var. Yani kendiniz oluşturmadığınız bir grubu silemezsiniz.

Grubu silmeden önce yedeğini alabilirsiniz. Yani grup arşivlenmesi yapılabilir. Bunun içinde yine h. kaynağından menü “Gruplar” ve grup seçilip sonrasında kapak resminin altında “Diğer” ile grup arşivlemesini yapınız.

Facebook grubu kapatamıyorum sorunu

Grup kapatılamadı hatası alanların ne gibi sorun yaşayabileceğini tahmini aşağıya ekliyoruz. Sonrasında beklemeniz gerekebilir.

 • Ağ tarafında sorunlar çıkmış olabilir.
 • Başka sistemlerde denenmesini kesinlikle öneririz. Yoksa tarayıcı ile erişim sağlanmaya çalışabilirsiniz. Geçmişin temizlenmesi veya gizli sekmeden oturum açarak denenebilir.
 • Yönetici olmayanların bu işleme yetkisi olmaz.
 • Çok sık işlem yapanların bazen şüpheli olarak algılanmasından ötürü erişimde engel uygulanabilir.
 • Ceza alan hesapların bu işlemi yapmaya yetkisi olmayabilir. Kısmi kullanımların engelleneceğinden emin olabilirsiniz.
 • Ağın sizi tehdit olarak algılanma durumlarında başka cihazlardan ve bağlantıdan yararlanmanız gerekiyor.

İlerleyen saatlerde deneyenlerin profilinde bir şeyi değiştirip değiştiremediğine bakmalarını öneririz. Sistem arızalarında ve yaptırım almış hesaplarda işlemleri yapamazsınız.

Ban denilen durumun görülmesinde kullanıcılara önerimiz bir gün beklemeleri olacak. Hiç bir şekilde hesaplarına girmeye çalışmamalarını öneriyoruz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!