Facebook güvenlik kontrolü nedir?

blank

Facebook hesabını doğrulamak için güvenlik kontrolü geldi. “Lütfen bir telefon numarası seç kimliğini onaylamak için telefonuna bir onay kodu göndereceğiz” Peki kod gelmediyse?

teknik destek

Facebook hesabınızı açmaya çalıştığınızda “Güvenlik kontrolü” başlıklı bir uyarı ekranıyla karşılaştınız mı? Kod gönder diyerek kayıtlı telefon numarasına kod istediniz ve bir türlü kod gelmiyorsa, bu seferde telefon numarasını değiştirdiniz ama Facebook hesabına artık giremiyorsunuz. Peki hesaba giriş çözümü için nasıl yapmanız gerekiyor.

Telefon numarasını değiştirme seçeneği geldiyse bazen operatörde veya numaranıza yurtdışı bildirim mesajları engellenmiş olabiliyor. Bazende Facebook kaynaklı SMS’ ler ulaşmayabiliyor. O zaman ne yapılmalı diyorsanız kesin bir iletişim yöntemi var. Vereceğimiz Facebook iletişim bilgilendirme formu üzerinden geri dönüş almanız sağlanacak. 

kimliği onaylamak için telefona onay kodu
Facebook güvenlik kontrolü nedir?

Facebook güvenlik için hesap onayı

Facebook için çoğu sorunlara hazırladığımız yazılarla iletişime geçebilirsiniz. F… müşteri hizmetleri şeklinde hazırlamış olduğumuz yazımızda da bir çok başvuru adresine yer verdik. Siz yine de yorumlarınızla bize sorunlarınızı iletiniz. Ekran görüntüsüne bizimle paylaşırsanız çözüm odaklı bir cevap verilebilir.

Sorunu bildirmeniz için facebook.com /help/contact/283958118330524 ve facebook.com /help/contact/357439354283890 arada boşluk bırakmadan tarayıcıya kopyalayınız.

Yoğunluk veya anlık iletişimde sorun olduğunda başvurunuz ulaşmayabiliyor. Bundan dolayı başvurdunuz 3-4 gün sonra bir daha başvurunuz.

Facebook güvenlik kontrolü nedir?
Güvenlik kontrolü için başvuru yapmak

Çok sık yaptığınız şeylerin bir sonucu bu olabiliyor. Eğer öyle ise size sunulan bir seçenek varsa bunu kullanınız. Yoksa bir günün tam dolmasını bekleyin ve hala aynı şekilde çıkıyorsa o zamanda yardım formlarını doldurunuz.

Yapılacak denemelerde önemli olan farklı bir bağlantıyla ve cihazla erişim yapmaya çalışınız. Önceki kullandıklarınız üzerinden tehdit algılama durumlarında bu en mantıklı olandır.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!