Facebook Haber Kaynağı Yenilenmiyor Gözükmüyor

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Facebook haber kaynağı yenilenmiyor yazısı ekrana geliyor veya haber kaynağı çıkmıyor ise bunun temel nedeni şu an oluşan bir aksaklık ile açıklayabiliriz. Genelde buna bağlı sorunlardan biridir diyebiliriz. Lakin arada bir üstüne düştüğümüz şey, başkalarında yaşandığının sorgulanması durumu.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Haber kaynağı görünmüyor sorunu yaşayanların denemeleri gereken işlemler olabilir. Aşağıya eklenenlerin bir kısmını sürekli diğer aksaklıklarda görmüşsünüzdür. Yani genelinde yapılanların çoğu aynı işlemler oluyor.

Başlıkta çıkan uyarı benzeri instagram’ da farklı bir metinle karşımıza çıkabiliyor. Örnek akış yenilenmiyor veya yenilenemedi hatası oluşabiliyor. Burada ağın bazı özellikleri çalışmazken bezen de hesaba giremeyip bu uyarı gelebiliyor.

En sık kullanılan sosyal medya platformlarından olan Facebook kullanıcılarına çeşitli hizmetler sunar. Gönderi paylaşımı, video ekleme ve daha bir çok özellikleri olan uygulamanın her geçen gün sanki eskisi kadar popüler olmadığını düşünüyoruz. Uygulamanın çok fazla tercih edilmesinden dolayı kendini sürekli yenilemesi gerektiğini düşünmekteyiz. Daha fazla kişiye ulaşmak adına güncellemelere önem vermesi gerekiyor.

Gelelim başlıkta bulunan aksaklığa. Her zaman bazı teknik konulardan kaynaklanan hataların alınması söz konusu olabileceğinden akış yenileme konusunda da aynı durum geçerli olur.

Aniden ana sayfanızı yenilemek isterken akış yenileme sorunu ile karşı karşıya kalmanız ve hesabınıza erişim sorunu yaşamanız söz konusudur. Bu durumda yapılması gerekenleri bilmek sürecin daha kolay atlatılmasına neden olur.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Haber Kaynağı Yenilenmiyor Sorununun Nedenleri

Hesabınızı kullanmaya çalışırken akış yenilemesi yapılmadığını ve hesabınıza girişle alakalı bunun zorunlu olduğunu dile getiren bir uyarı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumda yapılması gereken sorunun nedenini bulmak olmalıdır:

 • İnternetten kaynaklanan bir sorun olabilir,
 • Genel anlamda teknik bir hata yaşanması ihtimali vardır,
 • Ülke içi veya dışı arızalar veya engellemeler çıkabilir,
 • Telefondan veya hesapla alakalı yaptırımlar görülebilir,
 • Ceza alınma durumları yaşanabilir,
 • Şikayetler yaşanıyor olabilir,
 • Yapılan güncellemenin uyumsuzluk çıkarması,
 • Hesabınızın güvenliği tehlikede olasılığı,
 • Geliştirici tarafında yapılan iyileştirme çalışmalarından dolayı da yaşanma olasılığı bulunuyor.

Bu durumların tamamını değerlendirerek gerekli olan adımları atmanız hesabınızın yeniden eski haline gelmesini sağlayacaktır.

Facebook Haber Kaynağı Hatasının Giderilmesi

Söz konusu yenileme hatasının giderilmesi adına yapılması gereken ilk olarak internet bağlantınızın doğru çalıştığından emin olmaktır. Bunun yanında genel olarak yaşanan bir sıkıntının olup olmadığına bakmak da bir başka seçenek olacaktır. Bunlar da geçerli olmadığında destek kısmından bildirimde bulunmanız en doğrusu olacağından denemekte fayda vardır.

 • Kullanılan internet bağlantısının dışında bir bağlantıyla denenmesi gerekebilir.
 • Tarayıcı kullanılarak test edilmesi gerekiyor. Bilgisayar varsa birde bu şekilde deneyin.
 • Modemle bağlantı yapanların modemlerini ve cihazlarını kapatması gerekebilir.
 • Varsa başka hesabınızla test ediniz. Birde farklı şehirlerde yaşayan bir kaç tanıdığınızla görüşüp aynı şekilde yaşayan var mı analiz edelim.
 • Kullanılan internetle alakalı aksaklık yaşanması ihtimaline karşın önce sağlam bir kaç dns ile deneyin. Sonrasında ise vpn kullanarak kontrol edebilirsiniz.
 • Profil alanına girebilenlere önerimiz ek giriş seçeneklerini açması. Sonra doğrulayıp açtığı yöntemle hesabına girmeye çalışması.
 • Ceza alma olasılığının kontrolü için profil alanında bir şey değiştirilebiliyor mu diye kontrol ediniz. Uyarı çıkıyorsa kısıtlama veya sistem sorunu olduğu anlamı çıkar.

Şüpheli görülen hesapların belli bir zaman girişleri engellenebilir. Bunun dışında uygulamanın bazı özelliklerinin kullanılması kısıtlanabilir.

Bildirimde ve gerekli ayarlar için aşağıdaki görsellerden yararlanabilirsiniz.

Facebook haber kaynagi yenilenmiyor 1
Facebook haber kaynağı yenilenmiyor gözükmüyor
Facebook haber kaynagi yenilenmiyor 2
Sürekli akış yenilenemedi çıkıyor mu?

Resimdekilerle karşılaşamayanların URL olarak yayınlanan bağlantıları kullanmalarını öneriyoruz. Daha önce hazırladığımız konular içerisinde yer alıyor.

Sorun Analizi İçin Önemli Notlar

Talep gönderimden sonra belli bir bekleme süresinin olmadığını şimdiden söyleyelim.

İçeriğimizin kısa özeti şöyle: Büyük olasılıkla şu an çıkan uyarıların temel nedeni ilgili ağda yaşana aksaklıktır. Bu her bölge için aynı olmayabiliyor. Bazı zamanlarda bulunduğunuz ülke’ de yaşanan olumsuzluklarda yaşandığı gibi, zaman zamanda ağın sistemlerinde arıza görülebilmekte.

Anlık oluşmayan durumlarda acaba kişinin yapmış olduğu aşırılık olayından mı çıkıyor dediğimiz durumlar oluyor. Kişi birilerini rahatsız etmiş olma olasılığı olduğu gibi birde sürekli yapmış oldukları şeylerin bir sonucu olabiliyor.

Sistemin önlem amaçlı uyguladıkları kısıtlamaların gün içerisinde kendiliğinden kalktığı oluyor. Devam edenlere ise bir şey yapmadan 1-2 gün geçmesinin beklenmesi önerisini yapıyoruz.

Facebook Haber Kaynağı Yenilenmiyor: Hesap Sorunu

Hesabınızda herhangi bir kısıtlanma durumu oluşup oluşmadığına bakmanız gerekiyor. Bu durum belki geçici belki bir süre devam edecektir.

Şüpheli görülen bir davranış varsa, hesabın veya işlem yapmaya çalışan kişi bir süre engellenir. Burada o gün hesaba ulaşırken kullanılan internet ve cihaz engellenir ya da kısıtlanır. Bunun için alternatiflerle denenir.

Eğer hesaba yönelik bir kısıtlama varsa, o zamanda profil ekranında bir şeyi değiştirmeye çalışın. Buna izin verilmiyorsa o an aklımıza ya hesapta ya sistemde sorun oluştuğu gelir.

Kullanılan Cihazda Boş Alan Yetersizliği ve Tarih Sorunu

Boş alan her akıllı cihazda performansı etkilemekte. Bu da dolaylı olarak kullanımları etkilemekte. Her kullanıcının yanlış anladığı konu boş alan var ama bunu yeterli olup olmadığını bilmemeleri. Evet bu durum bilgisayar için dahi geçerlidir. Ama mobil cihazlarda daha önem arz etmekte.

Bir diğer konu ise, cihazlarda tarih seçeneğinin yanlış olması. Yanlış tarihin yol açtığı sorunlardan biri internette çıkıp engeli uygulanması. Bunun için her akıllı cihazda bu ayar kontrol edilmeli.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.