Facebook hata kodu 24 çözüm

Andronova
3 Minimum Okuma

Facebook kullanırken karılaşılan hata kodlarına çözüm üretmeye devam ediyoruz. Bu seferki içeriğimiz Facebook girişinde alınan 24 hata koduna inceleyeceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook hakkında belkide en çok haber yapılan sosyal medya aracıdır. Girmiş olduğumuz her teknoloji sitesinde muhakkak bir facebook haberi görürsünüz. Bunun sebebi  tabi ki de yüksek kullanıcı oranıdır. Şuan yüz binlerce üyesi olan dev bir sosyal ağdır. Facebook bu kadar kullanıcı ya hizmet verebilmek  için en son teknoloji ile alt yapısını donatmaktadır. Belkide piyasada en üst düzey alt yapı donanımlarını facebook firması kullanmaktadır. 

Facebook sadece kendi sitesi ile kalmayarak bunun yanında farklı uygulamaları da bünyesinde barındırmaktadır. Yine facebook kadar yoğun kullanılan instagram ve whatsapp uygulamaları da facebook bünyesinden hizmet vermektedir.

Bu uygulamalar kendi alanlarında dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan uygulamalardır. Resim paylaşım uygulamaları içerinde instagram ve mesajlaşma uygulamaları içerisinde whatsapp birinci sırada yer almaktadır. Bundan dolayı bu uygulamaları da katınca facebook şirketinin milyonlarca kullanıcısı olmaktadır. 

Bu girişimizi yaptıktan sonra şimdide hata kodumuzun sebebini sizlerle paylaşalım.

Facebook hata kodu 24 çözüm

Facebook ile ilgili yukarıdaki bilgileri vermemizin sebebi bu hata kodunun nedeni açıklamak içindi. Facebook sistemine giriş yaptığınızda almış olduğunuz 24 hata kodunun sebebi sunucu yoğunluğudur. Eğer bu hata girişte karşınıza sıklıkla geliyorsa Raidcall aşırı yoğun demektir. Peki bu sorunu nasıl çözebiliriz ? Bu sorunu çözebilmeniz sizler açısından mümkün görünmemektedir. Çünkü sorun ana merkezden kaynaklı olduğu için soruna çözümü facebook şirketinin bulması gerekmektedir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sizlerin yapacağı ise 5-10 dakika sonra tekrardan siteye giriş denemesi yapmanızdır. Dediğimiz gibi bu hata yaşanan yoğunluktan kaynaklanmaktadır. Hatayı aldıkça ilerleyen dakikalarda tekrardan deneyiniz.

  1. Alınan uyarının belki o güne özel bir nedenle çıkmış olduğunu düşünerek araştırınız.
  2. Tarayıcılarla deneyin. Artı gizli sekmelerinden de bakınız.
  3. DNS kullanılarak da deneyebilirsiniz.
  4. Uygulamadan kaynaklı sebeplerden dolayı önceki sürümlerden birinin kullanılmasının işe yaradığını gördüğümüz zamanlar oldu.
  5. Şifrenizi sıfırlayarak girmeye çalışırken belki erişime izin verebilir.
Facebook hata kodu 24 çözüm
Facebook hata kodu 24 çözüm

Hata kodları hala devam ediyor mu?

Hala hata kodu çıkıyor şikayetlerinin olduğu zamanlarda yaptığımız araştırmaların bir çoğu ağın belli bölgelerde devam eden sorunlarının olduğu yöndeydi.

Yardım talebinizi ağa iletmeden önce aşağıdakilerini kontrol edin:

  • Başka bir hesabınız ve cihazınız varsa onla test etmeniz gerekiyor.
  • İnternet faktörünü göz önüne alarak alternatiflerle deneyin.
  • Tarayıcı ve uygulamalarla alakalı durumlarda sürüm değişikliğine gidin.
  • Bilgisayarda oturumunuzu açabildiğinizde kesinlikle ek oturum açma seçeneklerinden daha önce açmadıklarınızı açıp o seçenekle hesabınıza girin.
  • Profilde eksik alanların doldurulmasını da öneririz.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir