Facebook Hesabıma Giriş Yapıldığında Mesaj Gelsin

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Facebook hesaba giriş yapıldığında telefona mesaj gelsin diyenler oluyordur. Ya da giriş yapıldığında e-posta gelsin. Hesap güvenliğinde girişim denemesi için önemli bir seçenektir.

Ad imageAd image

Facebook hesabına izinsiz giriş yapıldığında telefona veya mail hesabına bilgilendirme mesajı nasıl gelir? Şunu diyenlerde olabiliyor. Hesabım çalındığında telefona bilgi mesajı göndermek için gerekli ayarların nereden yapıldığını öğrenmek isteyenler olabiliyor.

Bazı kullanıcıların Facebook konusunda bilmediği çok şey olabiliyor. Özellikle güvenlik meselesinde. Normalde Facebook içerisinde çok sayıda güvenlik önlemleri bulunmakta. Örnek verecek olursak hesabı açarken güvenlik doğrulama kodu ile giriş yapma. Tabi bu özelliğin birde giriş yapılırken bilgilendirme mesajının gelmesini sağlayabiliyorsunuz.

Yukarıda bahsettiğimiz bilgilendirme mesajına detaylı olarak resimli anlatıma yer verdik. Hesabınıza izinsiz girişlerde ve tanımlı cihazlar dışında girişlerde bilgilendirme mesaj nasıl geleceği aşağıda gösterilmektedir.

Hangi kanal için işlem yaparsanız yapınız her türlü bildirimin iş gördüğünü söyleyebiliriz. Uyarı mesajı sadece tanımlı olmayan cihazlardan ve yerlerden giriş yapıldığında gelecektir.

Ad imageAd image

Facebook Giriş Yapıldığında Mesaj Gönderme Özelliği

Ayarlar / Güvenlik / Güvenlik Ayarları / Giriş Uyarıları / Bildirimler alanındaki mail alanından işlem yapabilirsiniz. Sorun çıktığında hem uygulama tarafında hem tarayıcı kısmından kontrol ediniz.

Bilgilendirme mesajını kayıtlı olan bilgilere geleceğini belirtelim. Eklediğinizi aktif kullanmıyorsanız o zaman akti olan iletişime seçeneğine yönlendirebilirsiniz.

Bildirim gelmiyor ise;

 • Uzun zamandır kapatılmayan cihazların kapatılması gerekir.
 • Bildirim ayarlarını değiştiriniz. Sorun olmasa dahi değiştirin.
 • Başka bir uygulamanın bildiriminde de aynı sıkıntı var mı test ediniz.
 • Önceki bir kaç uygulama versiyonunu kurup deneyelim. Belki mevcut sürümle uyum problemi yaşıyor olabilirsiniz.
 • Kullandığınız bir koruma uygulaması varsa durdurup deneyiniz.
Facebook giriş yapıldığında mesaj gelsin
Facebook hesabıma giriş yapıldığında mesaj gelsin
 Facebook hesabıma giriş yapıldığında mesaj gelsin
Facebook giriş yapıldığında telefona mesaj gelsin

Facebook Giriş Yapıldığında Mesaj Gelsin Bildirimi Nasıl Açılır?

Giriş: Facebook platformunda hesabınıza giriş yapıldığında size bildirim gönderilmesini istiyorsanız, bu özelliği nasıl açabileceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz.

 1. Facebook Hesabınıza Giriş Yapın:
  • İlk adım olarak, Facebook hesabınıza giriş yapın. Bunun için tarayıcınızdan veya Facebook mobil uygulamasından hesabınıza erişebilirsiniz.
 2. Ayarlar ve Gizlilik Menüsüne Erişin:
  • Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede bulunan ok simgesine tıklayarak açılan menüden “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğini bulun ve tıklayın.
 3. Bildirim Ayarlarına Girin:
  • “Ayarlar ve Gizlilik” menüsünden “Bildirimler” seçeneğini bulun ve tıklayın. Bu seçeneğe tıkladığınızda, “Bildirim Ayarları” sayfasına yönlendirileceksiniz.
 4. Güvenlik ve Giriş Bildirimleri Seçeneğine Gidin:
  • “Bildirim Ayarları” sayfasında, “Güvenlik ve Giriş Bildirimleri” bölümünü bulun ve üzerine tıklayın. Bu bölüme tıkladığınızda, hesabınıza giriş yapıldığında size bildirim gönderilmesiyle ilgili seçenekleri göreceksiniz.
 5. Giriş Bildirimlerini Düzenleyin:
  • “Güvenlik ve Giriş Bildirimleri” bölümünde, “Giriş Bildirimleri” altında “Bir cihazınızda giriş yapıldığında size bildirim gönder” seçeneğini bulun ve yanındaki açma/kapama düğmesini istediğiniz şekilde ayarlayın.
  • Bu seçeneği “Açık” konumuna getirdiğinizde, hesabınıza giriş yapıldığında size bildirim gönderilecektir. Bu bildirimler, giriş yapan cihazın türü ve konumu hakkında bilgi içerebilir.
 6. Değişiklikleri Kaydedin:
  • Ayarları istediğiniz gibi düzenledikten sonra, sayfanın en altında bulunan “Değişiklikleri Kaydet” veya benzeri bir düğmeye tıklayarak yaptığınız değişiklikleri kaydedin.

Facebook hesabınıza giriş yapıldığında size bildirim gönderilmesini istiyorsanız, yukarıdaki adımları takip ederek bu özelliği kolayca açabilirsiniz. Bu şekilde, hesabınıza yapılan girişler hakkında anında bilgilendirilir ve güvenlik önlemleri alabilirsiniz. Unutmayın ki, bu özellik sayesinde hesabınızın güvenliğini artırabilir ve potansiyel güvenlik ihlallerine karşı daha hızlı hareket edebilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe