Facebook hesabıma giriş yapıldığında mesaj gelsin

blank

Facebook hesaba giriş yapıldığında telefona mesaj gelsin diyenler oluyordur. Ya da giriş yapıldığında e-posta gelsin. Hesap güvenliğinde girişim denemesi için önemli bir seçenektir.

teknik destek

Facebook hesabına izinsiz giriş yapıldığında telefona veya mail hesabına bilgilendirme mesajı nasıl gelir? Şunu diyenlerde olabiliyor. Hesabım çalındığında telefona bilgi mesajı göndermek için gerekli ayarların nereden yapıldığını öğrenmek isteyenler olabiliyor.

Bazı kullanıcıların Facebook konusunda bilmediği çok şey olabiliyor. Özellikle güvenlik meselesinde. Normalde Facebook içerisinde çok sayıda güvenlik önlemleri bulunmakta. Örnek verecek olursak hesabı açarken güvenlik doğrulama kodu ile giriş yapma. Tabi bu özelliğin birde giriş yapılırken bilgilendirme mesajının gelmesini sağlayabiliyorsunuz.

Yukarıda bahsettiğimiz bilgilendirme mesajına detaylı olarak resimli anlatıma yer verdik. Hesabınıza izinsiz girişlerde ve tanımlı cihazlar dışında girişlerde bilgilendirme mesaj nasıl geleceği aşağıda gösterilmektedir.

Hangi kanal için işlem yaparsanız yapınız her türlü bildirimin iş gördüğünü söyleyebiliriz. Uyarı mesajı sadece tanımlı olmayan cihazlardan ve yerlerden giriş yapıldığında gelecektir.

Facebook giriş yapıldığında mesaj gönderme özelliği

Ayarlar / Güvenlik / Güvenlik Ayarları / Giriş Uyarıları / Bildirimler alanındaki mail alanından işlem yapabilirsiniz. Sorun çıktığında hem uygulama tarafında hem tarayıcı kısmından kontrol ediniz.

Bilgilendirme mesajını kayıtlı olan bilgilere geleceğini belirtelim. Eklediğinizi aktif kullanmıyorsanız o zaman akti olan iletişime seçeneğine yönlendirebilirsiniz.

Bildirim gelmiyor ise;

  • Uzun zamandır kapatılmayan cihazların kapatılması gerekir.
  • Bildirim ayarlarını değiştiriniz. Sorun olmasa dahi değiştirin.
  • Başka bir uygulamanın bildiriminde de aynı sıkıntı var mı test ediniz.
  • Önceki bir kaç uygulama versiyonunu kurup deneyelim. Belki mevcut sürümle uyum problemi yaşıyor olabilirsiniz.
  • Kullandığınız bir koruma uygulaması varsa durdurup deneyiniz.
Facebook giriş yapıldığında mesaj gelsin
Facebook hesabıma giriş yapıldığında mesaj gelsin
 Facebook hesabıma giriş yapıldığında mesaj gelsin
Facebook giriş yapıldığında telefona mesaj gelsin

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!