Facebook hesabını tamamen silme öncesi uyarı

Andronova

Facebook’ ta rahatsız ediliyorum diyorsanız ister geçici olarak hesap dondurmayı tercih edersiniz ya da Facebook hesap silme adımlarını uygulayabilirsiniz.

Bazı nedenlerden dolayı Facebook hesabınızı silmeniz gerekebilir. Hesabı tamamen kaldırmak isteyen kullanıcılar için bu işlem nasıl yapılır ve silinirken sayfalarda silinir mi şeklinde merak edilen sorular gelebiliyor. Bu na ek olarak uygulamalar ve oyunlarda silinir gibi tüm sorularınızın cevabı makalemizde.

Hesabım kapatılması uygulamaları veya oyunları etkilememekte ve başka bir hesapta kullanılacaksa işlem için ekleme ve buradan kaldırma yapılması gerekiyor. Özellikle dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise ekli e-posta ve telefon numarasının ekli kalması. Silme işleminin yapıldıktan sonra ekli olanların kalkacağını düşünenler olabiliyor. Ama bu böyle değil kalanlar başka bir Facebook hesabı açarken işlem yapılmasına izin verilmeyecek. Bunun içinde talep formu hazırlanmış ve kaldırma talebinizi ileterek işleme aldırıyorsunuz. Bu süreç ile karşılaşılmaması için önceden hesaptan bunların kaldırılması gerekiyor.

Facebook hesabı nasıl kalıcı olarak silinir ? 

Facebook hesabınızı tamamen silmek isteyen kullanıcılar, hesabını kalıcı olarak kapatmak isteyenler, Facebook hesabını silmeden önce neler yapılmalıdır. Bu sorularınız cevabını resimli bir anlatım şeklinde sizlerle paylaşıyoruz. 

Facebook hesabınızı silmeden önce eğer yönetici olduğunuz sayfa veya gruplar varsa bunlara yeni bir yönetici eklemenizi öneririz. Çünkü Facebook hesabınız silindiğinde ikinci bir yönetici yoksa eğer tüm yöneticisi olduğunuz sayfalarınız ve gruplarınız kapatılacaktır. 

Uygulamalar nasıl silinir? 

Uygulamalar ve oyunlar da tamamen silmeniz gerekiyor. Facebook hesabınızı tamamen silmeden önce uygulamalardan aşağıdaki linke tıklayarak uygulamaları ve oyunları kaldırmanız gerekiyor. 

  • Uygulama ve oyunları facebook.com/settings?tab=applications kaldırabilirsiniz. 

Facebook üzerinden sayfalarınıza yeni bir yönetici atadıysanız yada sayfa veya gruplarınız yoksa, Uygulamları tamamen kaldırdıysanız artık Facebook hesabını tamamen silebiliriz. Facebook hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde artık tekrardan erişim sağlayamazsınız. Eğer bütün bu işlemleri yaptıysanız ve hesabınızı kapatmak için eminseniz. Aşağıdaki linke tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. 

  1. Facebook hesabımı sil bağlantısı https://www.facebook.com/help/delete_account
  2. Hesap dondurma ve bilgileri indirme önerisi sunulacak.
  3. Tercihiniz kapatmak ise “Hesabı sil” butonuna basınız ve parolayı yazın.

Hesap ayarlarından inceleyerek silmek isteyenler için:

  • Güvenlik kısmına giriyorsunuz ve dondurma seçeneğiyle işlem yapıyorsunuz.
  • Yazıya dokunduğunuzda size ilgili önerileri açacaktır.
  • Hesabımı sil dediğinizde sizden şifreniz ve güvenlik kontrolü için birkaç bilgi isteyecektir. Bu bilgileri de doğru bir şekilde giriş yaptığınızda hesabınız tamamen kaldırılacaktır. 
Facebook hesap kapatma
Facebook hesabını tamamen silme öncesi uyarı
  • Facebook hesabınızı güvenlik kontrolünü de geçtikten sonra tamamen silebilirsiniz. Eğer Facebook hesabınıza tekrar dönmek isterseniz 2 hafta içerisinde şifreniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. Facebook hesabınızın tamamen silinmesini istiyorsanız 2 hafta boyunca kesinlikle hesabınızı açmamanız gerekiyor.
Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir