Facebook hesap güvenlik ayarları nasıl yapılır?

blank

Facebook hesap güvenlik ayarlarında yapılaması gerekenlerin olduğunu söyleyelim. Açılan kodmatik alanın daha sonra ek önlemlerle şekillenebilir.

teknik destek

Facebook kullanıcı sayısını her geçen gün artmakta ve doğal olarak insanların veri gizliliğini sağlamak zorunda. Çoğu zaman fake mesajlarla kullanıcıların veri ihlalleri kendi elleri ile oluyor. Yaptıkları işlemlerden sonra oluşan hasar bazılarında büyük olabiliyor. Özel bilgilerin başkalarının eline geçmesi şantaj durumlarını ortaya çıkarabiliyor.

Yazımızda çoğunlukla her bir kullanıcının kendi güvenliğini sağlaması için önerilerde bulunuyoruz. Her ne şekilde ağların sorumluluğu olasa da sizinde olduğunu belirtelim.  

Facebook güvenlik ayarları nelerdir?

Yaklaşık olarak 1.5 milyara yakın kullanıcı bulunmakta hal böyle oluncada güvenlik önlemleri gittikçe önem kazanmaktadır. Facebook üzerinden yüklenen resimler, videolar veya paylaşımlarınızı hergün milyonlarca insan görebilir veya bu resim, videolarınızı başka amaçlarla kullanabilir. 

1. Facebook giriş uyarıları, giriş uyarıları almak isterseniz Ayarlar>Güvenlik>Giriş uyarıları sekmesine giderek bildirimler al seçeneğini seçerek burada mail adresinize bildirimler düşecektir. Yani sizin bilginiz olmadan hesabınıza giriş yapıldığında konum ve giriş bilgileri mail olarak gönderilecektir. 

Facebook gizlilik ayarları
Facebook hesap güvenlik ayarları nasıl yapılır

2. Giriş onayları, giriş onaylarını işaretlediğinizde sizden cep telefonunuz için onay kodu isteyecektir. Bu onay kodunu girdiğinizde bilinmeyen tarayıcılardan hesaba girmek için her hesabı açtığınızda cep telefonunuza onay kodu gelecektir. Bu şekilde hesabınızı daha güvene alabilirsiniz. 

3. Kodmatik üzerinden hesabınızı güvene alırsanız QR kodu ile hesabınızı daha da güvene alabilirsiniz. Ayarlar>Güvenlik>Kodmatik adımlarını takip ederek telefonunuzdan Facebook Qr kodunu taratarak hesabınızı güvene alabilirsiniz. 

4. Ortak anahtar ile hesabınızı OpenPGP ortak anahtarı kullanarak daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. 

5. Güvenilir kişilerin, seçeneğini seçtiğinizde güvendiğiniz 3 arkadaşınızın Facebook hesabını seçerek hesabınıza erişimde sorun yaşadığınızda bu şekilde arkadaşların yardımıyla hesaba erişebilirsiniz. 

Facebook hesap güvenlik ayarları nasıl yapılır?
Facebook güvenlik ayarları yapılandırması

6. Tanınan cihazlar ile hesabınıza giriş yapmış olduğunuz cihazlardan daha güvenli bir giriş yapabilirsiniz. 

7. Giriş yaptığın yer ile konum bilgilerine erişim yapabilirsiniz. İsterseniz bu konumları silebilir ve erişimi engelleyebilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!